Newsy

PKP. Wielka awaria na dworcu Poznań Główny. Duże opóźnienia pociągów

Newsy

fot. Getty Images/The_Pixel

Trwa usuwanie awarii systemu sterowania ruchem kolejowym, która w nocy z poniedziałku na wtorek poważnie utrudniła ruch pociągów przez Poznań. Usterkę udało się już usunąć. Ruch pociągów przez stację Poznań Główny został wznowiony.

Ruch pociągów został wznowiony

Rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował PAP we wtorek, że usterkę udało się usunąć. Od godz. 8.45 stopniowo była przywracana praca komputerowego systemu sterowania pociągami.

Od 9.00 ruch pociągów odbywa się przez stację Poznań Główny. Składy wracają na swoje stałe trasy. Odwołana zostaje komunikacja zastępcza. W najbliższych godzinach sytuacja będzie się stabilizować

Radosław Śledziński z PKP PLK podał PAP, że od około godziny 8 składy jadące w stronę Gdyni, Leszna i Warszawy przejeżdżają już przez stację Poznań Główny.

Awaria dotknęła około 50 pociągów

Awaria spowodowała, że pociągi regionalne musiały kończyć bieg na stacjach Poznań Starołęka, Poznań Wschód, Poznań Górczyn, Kiekrz, Luboń koło Poznania. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową i wzajemne honorowanie biletów komunikacji miejskiej. Problem dotknął dotąd pasażerów około 50 pociągów.

Jak poinformował PAP we wtorek po godzinie 8 rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, trwa jeszcze sprawdzanie systemu, który uległ awarii.

Zdiagnozowano problem i kolejne elementy systemu są uruchamiane i sprawdzane. Czekamy na potwierdzenie, że bezpiecznie w pełni można korzystać ze wszystkich urządzeń

- podał.

Według zapewnień PKP PLK pasażerowie mogą liczyć na w miarę sprawne przemieszczanie się między stacjami dzięki zastępczej komunikacji autobusowej. Bez kłopotu mogą się też przemieszczać po mieście komunikacją publiczną.

Usterka systemu sterowania ruchem kolejowym wystąpiła około godz. 2 w nocy. Informacje o zmianach są podawane na stacjach i przystankach.

>>> Zobacz też:

Zobacz film: Pociąg przyszłości niedługo na polskich torach

Autor: Anna Kobyłka

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości