Newsy

Nowy dokument o skandalach i korupcji przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. Tylko w Player

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
tvn.pl
TVN„Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż”

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to nowy film dokumentalny przedstawiający kontrowersyjne kulisy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. Pojawi się 21 października na Player!

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" - nowy film na Player

21 października na Playerze pojawi się nowy film dokumentalny przedstawiający kontrowersyjne kulisy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" wyreżyserowali DiMauro i Morgan Pehme ("Potrzebny mi Roger Stone", "Bagno"). Dokument ukazuje prawdę dotyczącą sprzedaży największego turnieju piłkarskiego na świecie. Film w dwóch częściach będzie można obejrzeć w pakiecie "Eurosport + Player".

Jaką prawdę ukaże "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż"? Kto wypowie się w dokumencie?

Od lat wypływają różne informacje o tym, że organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej nieodłącznie związana jest z korupcją, łapówkami, światową polityką i wieloma zakulisowymi układami. Punkt kulminacyjny nastąpił, gdy organizatorem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 ogłoszony został Katar. To bardzo bogaty, pustynny kraj, który jednak nie posiada stadionów światowej klasy, a jego mieszkańcy raczej nie są fanami piłki nożnej.

Twórcy dokumentu "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" dotarli do osób, które znają sytuację od środka. Dzięki temu udało im się pokazać prawdę stojącą za decyzją o organizacji kolejnych mistrzostw w Katarze. W ten sposób powstała niemal szekspirowska opowieść o pieniądzach, władzy i korupcji z udziałem kilku międzynarodowych oficjeli najwyższego szczebla, m.in. Amerykanina Chucka Blazera czy katarskiego organizatora wydarzenia, Mohameda Bin Hammama.

W filmie wypowiadają się również m.in. informator z katarskiego komitetu organizacyjnego, szef prasowy byłego przewodniczącego FIFA, osobistości ze świata futbolu, w tym Juergen Klinsmann i Landon Donovan, a także sam Sepp Blatter - były prezydent FIFA. W dokumencie występują również dziennikarze śledczy z "Sunday Times", Heidi Blake i Jonathan Calvert, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie i przedstawiają sensacyjne materiały, dzięki którym wpadli na trop korupcji rozprzestrzeniającej się w strukturach FIFA. Twórcy dotarli również do śledczych FBI i IRS (amerykańskiego urzędu podatkowego), których zadaniem było ujawnienie przestępstw i przekrętów sportowych.

Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to trzymający w napięciu film dokumentalny, który odkrywa kulisy jednego z największych skandali w świecie sportu. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać tę historię w Playerze

- powiedział Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl

"Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" - gdzie obejrzeć film?

Dwuczęściowy filmy dokumentalny "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" będzie w Polsce dostępny wyłącznie na platformie player.pl – już od czwartku, 21 października w pakiecie "Eurosport + Player".

Zobacz także:

Zobacz wideo: "Pajęczyna". O czym opowiada nowy serial?

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości