Newsy

Pielęgniarka oskarżona o zamordowanie ośmiorga noworodków

Newsy

Moment RFArtem Hvozdkov/Getty Images

Dochodzenie w sprawie zgonów dzieci na oddziale noworodków, policja wszczęła już trzy lata temu. Teraz pielęgniarce postawiono zarzuty. Czy i dlaczego Lucy Letby krzywdziła niemowlaki?

Pielęgniarka oskarżona o morderstwo

Lucy Letby, pielęgniarka z Wielkiej Brytanii, została aresztowana i oskarżona o osiem morderstw i dziesięć usiłowań zabójstwa w związku z przypadkami zgonów niemowląt w szpitalu w Cheshire w Anglii. Zarzuty dotyczą okresu od czerwca 2015 do czerwca 2016 roku. Jak podają lokalne media, trzydziestolatka 12 listopada ma stawić się sądzie. Do tego czasu pozostaje w areszcie.

Koronna Służba Prokuratorska upoważniła policję Cheshire do oskarżenia pracownika służby zdrowia o morderstwo w związku z toczącym się dochodzeniem w sprawie wielu zgonów niemowląt w hrabinie Chester Hospital

- czytamy w oświadczeniu.

Aresztowania Lucy Letby

To nie pierwszy raz, kiedy zatrzymano Lucy Letby. Letby pracowała jako pielęgniarka studencka w szpitalu przez trzy lata, zanim ukończyła studia, by zostać pielęgniarką dziecięcą. Została aresztowana najpierw w 2018 r., a następnie w 2019 r. Wyszła za kaucją do czasu kolejnych dochodzeń.

Minęły ponad trzy lata, odkąd po raz pierwszy wszczęliśmy dochodzenie w sprawie wielu zgonów niemowląt i upadków bez skutku śmiertelnego na oddziale noworodków w szpitalu w Chester. W tym czasie oddany zespół detektywów bardzo ciężko pracował nad tą wyjątkowo złożoną i wrażliwą sprawą, robiąc wszystko, co w ich mocy, by jak najszybciej zidentyfikować, co doprowadziło do zgonów i obrażeń niemowląt

- powiedział Paul Hughes z policji w Cheshire.

Adam zginął z policyjnej broni. Mija rok, a funkcjonariusz nie został przesłuchany. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy kardynał Stanisław Dziwisz ukrywał pedofilię wśród księży? "Kilkaset osób zostało wykorzystanych seksualnie przez kilkadziesiąt lat"

Marsz Niepodległości w Warszawie. Starcia z policją i pożar w mieszkaniu

Negowanie pandemii działa jak demencja? "Wszystko zaczyna się od niezdolności do rozróżnienia informacji"

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości