Newsy

Perspektywy Women in Tech Summit 2022. Kiedy się odbędzie?

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta

Stolica znów stanie się centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli, jaką odegrać w ich rozwoju mają kobiety. Perspektywy Women in Tech Summit 2022 powraca do Warszawy i do formuły offline. Kiedy się obędzie?

Perspektywy Women in Tech Summit 2022

Wydarzenie Perspektywy Women in Tech Summit 2022 odbędzie się już 7 i 8 czerwca i gościć będzie ponad 5000 uczestniczek ze 100 krajów świata. Adresatkami są studentki, kobiety stojące u progu kariery zawodowej, profesjonalistki, naukowczynie, aktywistki, liderki, startuperki oraz wszystkie kobiety zainteresowane technologiami, chcące zainspirować się, zdobyć najlepszą wiedzę i dołączyć do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Dwudniowe wydarzenie będzie wypełnione rozmowami o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem trzech scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo) gromadzącymi firmy i instytucje, którym szczególnie zależy na zatrudnianiu kobiet.

Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – seria kilkunastu wieczornych spotkań w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji. 

Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura. Przygotowano warsztaty, techtalki, wystąpienia ponad 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych z całego świata.

Kobiety w technologiach

Jedną z prelegentek wśród ekspertek w swoich dziedzinach będzie Dorota Żurkowska, SVP, członkini zarządu TVN Discovery Polska. Wystąpi 7 czerwca o godz. 9.00 na głównej scenie i weźmie udział w panelu pod hasłem: "Sustainable leadership for hard times".

Perspektywy Summit ma ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. - To spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach, a to zobowiązuje. My wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania - uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat - powiedziała dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu.

Wydarzenie organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a partneruje jej pięćdziesiąt największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata. Jednym z partnerów wydarzenia jest TVN Grupa Discovery.

Perspektywy Women in Tech Summit 2022 TVN Źródło: mat. prasowe

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości