Newsy

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 58 lat

Newsy

Aktualizacja:
Piotr BLAWICKIBLAWICKI PIOTR/East News

Zmarł Paweł Królikowski, aktor, do niedawna prezes ZASP - potwierdza Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi, konieczna była skomplikowana operacja.

Paweł Królikowski nie żyje

Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów przegrał walkę z chorobą. Jak informują media, Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat. Osierocił piątkę dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julię oraz Marcelinę. Najmłodszy, Ksawery ma zaledwie 12 lat. Żoną aktora była Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Para poznała się podczas egzaminów do wrocławskiej szkoły aktorskiej, ślub wzięli w 1988 roku.

Antoni Królikowski, najstarszy syn zmarłego aktora zamieścił post na Instagramie, w którym żegna się ojcem:

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach❤️ Do zobaczenia Tato??

Problemy zdrowotne

Aktor od dłuższego czasu podupadał na zdrowiu. W 2015 roku przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Kolejnemu zabiegowi neurochirurgicznemu musiał poddać się w zeszłym roku, od tego czasu przebywał w szpitalu. Ze względów zdrowotnych zrezygnował również z aktywności zawodowej.

Zobacz wywiad Kingi Burzyńskiej z Pawłem Królikowskim:

W jakich filmach i serialach grał Paweł Królikowski

Aktor debiutował w 1984 roku w filmie dla dzieci i młodzieży "Dzień kolibra". W swojej karierze pracował na planie kilkudziesięciu produkcji filmowych i telewizyjnych. Ogromną popularność przyniosła mu rola Kusego w "Ranczu". W serialu "Druga szansa" grał ze swoim młodszym bratem, Rafałem Królikowskim. Paweł Królikowski wystąpił także w produkcjach: "Odwróceni", "Na dobre i na złe", "Pitbull. Nowe porządki" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Zobacz też:

Autor: Pola Namysł

Źródło zdjęcia głównego: Piotr BLAWICKI

Pozostałe wiadomości