Newsy

Pasażerowie samolotu podczas lotu dowiedzieli się o śmierci królowej Elżbiety II. Filmik trafił do sieci

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
samolot pasażerowie

Wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II bardzo szybko obiegła cały świat. Informacja ta trafiła także do załogi samolotu British Airways. Podczas lotu na trasie Nowy Jork – Londyn pilot przekazał pasażerom smutną informację. Ci nie kryli łez, co widać na opublikowanym w sieci nagraniu.

Wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II przekazana w samolocie

Ta wiadomość na chwilę zatrzymała świat. Pogrążeniu w żałobie Brytyjczycy uczcili pamięć królowej, a w mediach społecznościowych licznie publikowali posty, żegnając się z 96-letnią monarchinią. Informacja dotarła też do jednego z samolotów, który pokonywał w tym czasie trasę z Nowego Jorku do Londynu. Pilot Boeinga 777 lecącego z lotniska Johna F. Kennedy'ego na Heathrow, czując się w obowiązku, 40 minut przed lądowaniem przekazał przez głośnik informację o śmierci Elżbiety II.

Królowa odeszła dziś, mając rodzinę u boku. Pomyślałem, że powinienem przynajmniej powiedzieć wam o tym przed lądowaniem, ponieważ wiem, że wielu z was będzie bardzo, bardzo smutnych z powodu tej śmierci. Dostaliście trochę czasu na refleksję, ponieważ mamy jeszcze 40 minut lotu. Wszyscy będziemy myśleć w tym czasie o rodzinie królewskiej 

Nastała chwilowa cisza. Pasażerowie nie kryli wzruszenia, a stewardesy uroniły łzy.

Pasażerowie samolotu reagują na wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II

Przebieg sytuacji nagrała jedna z pasażerek Laerke Christensen. Kobieta opublikowała filmiki na YouTube, gdzie natychmiast pojawiły się komentarze. Internauci zdziwieni byli postawą pilota, który - solidaryzując się z Brytyjczykami - przekazał w tak piękny sposób smutną wiadomość.  

- Przykro mi z powodu ludzi, którzy musieli usłyszeć tę wiadomość w samolocie. Nigdy nie płakałam tak bardzo w tym dniu w całym moim życiu – czytamy pod nagraniem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości