Newsy

20-latek zabił partnerkę i uciekł z niemowlęciem. Trwa obława

Newsy

Fot. Mustang_79 / Getty Images

Zabójstwo i obława w Pabianicach. 20-latek śmiertelnie zaatakował nożem partnerkę i uciekł z niemowlęciem. Mężczyzna jest poszukiwany.

Zabójstwo i obława

Tragedia miała miejsce w Pabianicach w województwie łódzkim. 20-letni mężczyzna śmiertelnie zaatakował nożem swoją partnerkę, zabrał z mieszkania 9-miesięczną córkę i uciekł samochodem.

- Po godz. 13 w poniedziałek otrzymaliśmy alarmującą wiadomość o odnalezieniu zwłok 20-latki. Kobieta wraz ze swoim 8-miesięcznym dzieckiem zamieszkiwała na osiedlu Piaski w Pabianicach. W mieszkaniu była też siedmioletnia siostra kobiety, która znalazła zakrwawione ciało. W momencie prawdopodobnego zabójstwa dziewczynka znajdowała się w innym pomieszczeniu, wiedziała, że ktoś był u siostry, nie potrafiła jednak wskazać, kto to był - przekazała mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Trwa policyjna obława.

Pabianice: śmiertelnie zaatakował partnerkę i uciekł z niemowlęciem

Mężczyzna zaatakował kobietę nożem, zabrał z mieszkania 9-miesięczną córkę i uciekł audi w nieznanym kierunku. 20-latka zmarła mimo reanimacji.

Najwyższy niepokój służb wywołało w tej sytuacji zniknięcie z mieszkania kobiety jej 8-miesięcznego dziecka. Jednak w tym samym czasie dotarła do nich wiadomość o pozostawieniu w oknie życia w pabianickim szpitalu dziecka, które rysopisem i wiekiem odpowiadało zaginionemu.

- Rodzina 20-latki potwierdziła, że jest to jej dziecko; jest całe i zdrowe - dodała rzeczniczka łódzkiej policji.

W związku ze sprawą policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę z Pabianic, który był znajomym poszkodowanej. W najbliższym czasie w sądzie miała odbyć się rozprawa dotycząca ustalenia ojcostwa dziecka 20-latki; zatrzymany jest jednym z dwóch potencjalnych ojców.

- Typowane i poszukiwane są także inne osoby, które mogły mieć motyw do popełnienia zabójstwa; czynności w tej sprawie wciąż trwają - podkreśliła mł. insp. Joanna Kącka.

Uwaga! TVN: Uprowadzenie, ucieczka? Gdzie jest Klaudia i jej syn? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Oszustwo na kuriera - mężczyzna chciał dopłacić złotówkę, stracił 18 tys. zł

Kupili telefony, ale ich nie dostali. Przestępcy oszukali setki osób

Serce nie sługa. Straciła 45 tys. zł, bo uwierzyła, że pisze do niej Will Smith

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości