Newsy

Małżeństwo strażaków potrącone na służbie. Mężczyzna zmarł, trwa walka o życie kobiety

Newsy

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
kobieta.onet.pl
Strażak

We wtorek, 27 września mieszkańcy wielu polskich miejscowości mogli zadawać sobie pytanie, dlaczego słyszą wycie syren. O godzinie 18 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej oddawały hołd zmarłemu na służbie druhowi, który osierocił czwórkę dzieci. Jego uczestnicząca w tragicznej akcji żona przebywa obecnie w szpitalu. Bliscy prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc kobiecie i jej rodzinie.

OSP Balice. Małżeństwo strażaków potrącone na służbie

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 września ok. 3 km od bramek na autostradzie A4 w Balicach w kierunku Krakowa. W idącego po jezdni łosia uderzyło BMW. Kierującej samochodem kobiecie nic się nie stało, a zwierzę zostało uśpione przez weterynarza.

Do zabezpieczenia miejsca wypadku oddelegowano, poza strażakami PSP, ochotników miejscowej OSP. Troje z nich zeszło na pobocze oczekując, aż miną ich nadjeżdżające mazda i ciężarowy iveco.

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- O ile kierujący mazdą zaczął zwalniać, to kierujący Iveco uderzył w tył mazdy i stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie - relacjonował dla PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Nie żyje strażak OSP Balice

Jeden z druhów po otrzymaniu pomocy medycznej wrócił do domu. Niestety, 38-letni strażak zmarł na miejscu, a jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Małżeństwo ma czwórkę dzieci: 17-letnią Wiktorię, 14-letnią Julię, 10-letnią Oliwię i 5-letniego Krystiana.

To właśnie z myślą o nich i o rannej strażaczce założona została internetowa zbiórka. Aby ją wesprzeć wystarczy kliknąć tutaj.

- Zbiórka ma na celu sfinansowanie wszelkich potrzeb medycznych dla Magdy (rehabilitacja, sprzęt i środki medyczne) oraz zapewnienie bieżących i przyszłych potrzeb ich dzieci (opłaty, jedzenie, ogrzewanie, edukacja, zabawki) tak, aby niczego im nie brakowało, a rodzina mogła zająć się pogrzebem Andrzeja i powrotem do zdrowia Magdy - czytamy w opisie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Michalina Kobla

Źródło: kobieta.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ sarote pruksachat

Pozostałe wiadomości