Newsy

Trzy polskie festiwale odwołane jednego dnia. Organizatorzy: "Bezpieczeństwo jest najważniejsze"

Newsy

Aktualizacja:
orangewarsawfestival.pl

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się Orange Warsaw Festiwal 2020. "Wrócimy ze zdwojoną mocą" - zapewniają organizatorzy jednej z najważniejszych muzycznych imprez w Europie. Nie będziemy się bawić tego lata także na Sunrise Festival 2020 i Audioriver Festival 2020. Twórcy wszystkich imprez apelują, by nie rezygnować z zakupionych już biletów. Jakie są nowe daty festiwali?

Orange Warsaw Festival 2020 odwołany przez koronawirusa

13. edycja Orange Warsaw Festival miała się potrwać od 5 do 7 czerwca 2020. Wśród zapowiedzianych gwiazd znaleźli się m.in.: Camila Cabello, Tyler, The Creator, 5 Seconds of Summer, BROCKHAMPTON czy Young Thug.

Niestety, impreza na warszawskim torze Służewiec nie dojdzie w tym roku do skutku. Tym samym dołączyła do grupy europejskich festiwali muzycznych, którym plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa.

To dla nas wszystkich niezwykle trudny moment - przyznają organizatorzy, zwracając się do uczestników festiwalu.

Tak jak Wy, po miesiącach przygotowań, nie mogliśmy się doczekać kolejnej edycji Orange Warsaw Festival i dwóch magicznych dni z muzyką w Warszawie. Niestety, rzeczywistość ostatnich tygodni okazała się bezwzględna. W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych władz, 13. edycja festiwalu odbędzie się w nowym terminie. Z ogromnym smutkiem i ciężkim sercem informujemy, że 2020 to będzie rok bez OWF, jednak jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo uczestników festiwalu, a także wszystkich pracowników i artystów jest najważniejsze

- czytamy na stronie internetowej OWF.

Orange Warsaw Festival – nowa data

Nowy termin Orange Warsaw Festival to 4 i 5 czerwca 2021 r. Organizatorzy zapewniają, że duża część tegorocznego programu wróci w przyszłym roku. Ponadto pojawi się sporo nowych wykonawców. Apelują jednocześnie do festiwalowiczów, by zatrzymali bilety kupione na tegoroczna edycję.

Wszystkie zachowują ważność, a także gwarantują Wam udział w przyszłorocznej edycji w najlepszej cenie. Jednocześnie w ten sposób pomagacie artystom, jak i całemu muzycznemu światu w czasach pandemii

- podkreślają organizatorzy.

Orange Warsaw Festival 2021. Bilety – gdzie kupić?

Sprzedaż biletów na Orange Warsaw Festival 2021 rozpocznie się 1 czerwca br. od puli Regular Tickets w cenie 469 zł (karnet dwudniowy) oraz 309 zł (bilet jednodniowy). Bilety i karnety dostępne będą także z 15 proc. rabatem dla klientów Orange.

Bilety zakupione w stacjonarnych punktach sprzedaży również zachowują ważność na nowy termin festiwalu.

Jesteśmy przekonani, że po tym trudnym czasie, pełnym dystansu i izolacji, w przyszłym roku spotkamy się wszyscy z jeszcze większą energią. Tymczasem dbajcie o siebie i swoich najbliższych. Do zobaczenia na Orange Warsaw Festival 2021, nad którym już teraz intensywnie pracujemy. Obiecujemy, że wrócimy ze zdwojoną mocą, a po wielu miesiącach rozdzielenia powrócimy do tego co jest jedną z najważniejszych rzeczy festiwalowego świata – bycia razem! Już dzisiaj zapewniamy – to będzie fantastyczna edycja

- napisano w liście do festiwalowiczów.

Sunrise Festival 2020 przeniesiony

Kolejną imprezą, na której nie będziemy bawić się w tym roku, jest Sunrise Festival 2020. W Podczelu mieli wystąpić m.in: Carl Cox, Paul Kalkbrenner, John Digweed, Faithless, Fat Boy Slim i David Guetta.

Niestety, organizowane od 17 lat muzyczne wydarzenie również przegrało z pandemią.

To wręcz nieprawdopodobne, ale z uwagi na panującą sytuację podjęliśmy decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji Sunrise Festival na kolejny rok. Informujemy o tym z głębokim smutkiem, ale jesteśmy świadomi, że Wasze zdrowie i życie jest wartością nadrzędną. Jesteśmy odpowiedzialni. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ktoś z Was mógłby zostać zakażony podczas naszego wydarzenia

- piszą w oświadczeniu organizatorzy.

sunrisefestival

Sunrise Festival - nowy termin

Nowa data kolejnej edycji Sunrise Festival to 23-25 lipca 2021 roku. Organizatorzy imprezy zapewniają, że dokładają wszelkich starań, by obecny line-up pozostał bez zmian. Chcą, by wszyscy artyści ogłoszeni do tej pory zagrali w Podczelu w 2021 roku.

Sunrise Festival - bilety

Wszystkie zakupione bilety zachowają ważność.

Organizacja tak ogromnej imprezy wiąże się z gigantycznymi kosztami na wiele miesięcy przed wydarzeniem. Podpisaliśmy już dziesiątki kontraktów (...) Bez Waszej pomocy możemy nie przetrwać, dlatego prosimy - jeżeli nie musicie, nie zwracajcie biletów i przyłączcie się do akcji #zatrzymajbilet. Zaufajcie nam – Wasza decyzja o niezwracaniu biletów będzie tego warta i na pewno się nie zawiedziecie

- apelują organizatorzy Sunrise Festival, którzy dla osób, które zdecydują się zatrzymać bilet, przewidują dodatkowe bonusy.

Audioriver Festival 2020 odwołany

Nie odbędzie się również tegoroczny Audioriver Festival. Jubileuszowa, 15. edycja imprezy dla fanów muzyki elektronicznej była planowana na 24-26 lipca 2020 r.

Nas wszystkich czeka lato inne niż dotychczas - zaznaczają organizatorzy płockiego wydarzenia. .

Choć nie wydarzy się to już w tym roku, mamy wielką nadzieję, że jubileusz Audioriver dojdzie do skutku w takiej formie, którą planowaliśmy i że wszyscy spotkamy się w Płocku w innym terminie. To Nasze wspólne święto i wierzymy, że spędzimy je razem!(...) Najważniejsze w tym czasie jest bezpieczeństwo, dlatego gorąco apelujemy o Waszą ostrożność, troskę o siebie i innych oraz cierpliwość. Bądźcie zdrowi, uważajcie na siebie i mamy nadzieję, że z jeszcze większą energią zobaczymy się wkrótce

- czytamy w oświadczeniu.

Audioriver Festival 2020 - bilety

Zakupione wejściówki na ten rok zachowują ważność na festiwal, który odbędzie się w nowym terminie. Organizatorzy zachęcają, by zachowali karnety, co będzie dla nich ogromnym wsparciem. Dla tych, którzy będą chcieli dokonać zwrotu, w najbliższych dniach drogą mailową uruchomiona zostanie odpowiednia procedura na stronie ebilet.pl.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości