Newsy

Matka utopiła noworodka w muszli klozetowej. Dostała 5 lat więzienia

Newsy

OJO Images RFChris Ryan/Getty Images

Na karę pięciu lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 25-letnią Sabinę W. oskarżoną o zabójstwo swojego dziecka. Śledczy ustalili, że kobieta utopiła noworodka w muszli klozetowej. Wyrok jest nieprawomocny.

Matka utopiła dziecko

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło latem 2019 roku w jednej ze wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ratowników karetki pogotowia wezwano do pacjentki, która zgłosiła krwotok w wyniku poronienia.

Jak zeznał w czasie procesu jeden z członków zespołu medycznego, który przyjechał na wezwanie, w domu była oskarżona, która powiedziała im, że poroniła, a dziecko jest w toalecie. Tam też pracownik pogotowia znalazł ciało noworodka. Dziecko utopiło się.

Prokuratura oskarżyła kobietę o zabójstwo, stwierdzając jednocześnie, że dopuściła się zbrodni mając znacznie ograniczoną poczytalność. Oskarżona nie przyznała się do winy, twierdząc, że nie wiedziała o tym, że jest w ciąży i była w zbyt dużym szoku, by zrozumieć co się dzieje.

Wyrok sądu

Sąd uwzględnił opinie biegłych na temat stanu psychicznego oskarżonej i orzekł wobec Sabiny W. karę pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Uwaga! TVN: Śmierć 17-miesięcznego Maksa. „Zabiła go rutyna i ignorancja”:

>>> Zobacz także:

Sznur samobójcy talizmanem? Znany zawodnik MMA w nietypowy sposób przygotowuje się do walk

GIF wycofał leki z aptek. Wśród nich tabletki przeciwbólowe i uspokajające. Sprawdź, czy masz je w domu

Kompletnie pijana matka miała pod opieką niemowlę. Nie mogła utrzymać równowagi

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: OJO Images RF

Pozostałe wiadomości