Newsy

Open'er Park zamiast Open'er Festival 2021. Co to za projekt i kto wystąpi?

Newsy

Digital VisionKlaus Vedfelt/Getty Images

Trwająca pandemia COVID-19 i stale zachodzące w związku z nią zmiany, powodują, że organizatorzy dużych imprez masowych, takich jak festiwale, ciągle nie mają pewności, czy będą mogli zorganizować koncerty w tym roku. Open'er Festival w 2020 r. został odwołany. Jak będzie w 2021?

Czy Open'er Festival 2021 się odbędzie?

Open'er to jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych festiwali muzycznych w Polsce. Pierwsza edycja miała miejsce w 2002 r. w Warszawie, a od 2003 r. festiwal odbywał się każdego lata w Gdyni - Kosakowie i przyciągał tysiące ludzi. Po raz pierwszy odwołany został w 2020 r., w związku z pandemią koronawirusa.

Od tego czasu fani festiwalu stale pytają: "czy i kiedy odbędzie się Open'er?". Organizatorzy w dalszym ciągu nie mają pewności, dlatego trudno jest im odpowiedzieć na te pytania. Sytuację wyjaśniają na stronie festiwalu:

Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. (...) Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujących restrykcji – początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival , w skali i formie na które czekacie. Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok - Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca . Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy, jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami.

Zamiast Open'er Festival w 2021 r. Open'er Park

Organizatorzy Open'era zdecydowali się powołać w 2021 r. wyjątkowy projekt - Open'er Park. Ma zapełnić lukę po przełożonym drugi raz z rzędu festiwalu. Ma potrwać kilka letnich tygodni na plaży w Gdyni i być źródłem bezpośredniego kontaktu z muzyką, teatrem, sztukami wizualnymi, kinem i szeroko pojętym relaksem.

Open'er Park - kto i kiedy wystąpi?

Zapowiedziane zostały już pierwsze letnie koncerty z udziałem gwiazd polskiej muzyki i nie tylko.

  • 15.07 - BRODKA
  • 16.07 - THE DUMPLINGS
  • 17-18.07 - QUEBONAFIDE

Informacje odnośnie biletów, zasad i kolejnych wydarzeń maja regularnie pojawiać się na stronie projektu.

Zobacz też:

"Kontrola" Nataszy Parzymies otworzy Festiwal KINO 2021. Nowy serial obejrzysz na TVN Fabuła

Pol'and'rock Festival, Orange Warsaw Festival, Open'er, Jarocin. Gdzie i kiedy odbędą się największe polskie festiwale muzyczne?

Monika Brodka o nowym albumie i jego ukrytym przesłaniu. "Wyjść poza utarte role społeczne narzucane na płeć"

Zobacz video: Coachella 2021 została oficjalnie odwołana

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości