Newsy

Czy Open'er 2021 się odbędzie? "Jest nadzieja"

Newsy

E+gilaxia/Getty Images

Ze względu na pandemię koronawirusa zeszłoroczny Open'er nie odbył się. Jak będzie w 2021 roku? Czy to będzie kolejne lato bez najpopularniejszego festiwalu? Organizatorzy robią wszystko, aby tak się nie stało. Od wielu miesięcy przygotowują tegoroczną edycję. Na oficjalnym profilu na Facebooku opublikowali najnowsze informacje.

Open'er 2021 - plany organizatorów

W ubiegłym roku zostało odwołanych wiele koncertów i festiwali. Nie odbył się też niezwykle popularny Open'er Festival. Organizatorzy jednak nie tracili nadziei, że wydarzenie będzie mogło się odbyć w 2021 r. Już pod koniec maja ogłosili pierwszych headlinerów. Czy w związku z pandemią i kolejną falą koronawirusa festiwal się odbędzie? Twórcy mają taką nadzieję, jednak wszystko będzie zależało o jednego, bardzo ważnego czynnika. Stanowisko wyjaśnili w poście na Facebooku.

- Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? Mówimy jaki jest stan na dzisiaj. Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej . Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy. Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień - napisano w oświadczeniu.

Open'er 2021 a pandemia

Nie da się ukryć, że wszystkie plany zależne są od sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie. Także organizatorzy Open'era nie mają co do tego wątpliwości. Jedno jest pewne - festiwal się odbędzie. Nie wiadomo jednak jeszcze, jaka będzie miał ostatecznie formę.

- Każdy dzień przynosi nowe wiadomości – czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie . W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! Dziękujemy, że nas wspieracie i jesteście z nami! - napisali na Facebooku organizatorzy.

Post od razu spotkał się z licznymi reakcjami ze strony fanów wydarzenia. Pod wiadomością zaroiło się od komentarzy:

  • Jest nadzieja
  • Wybierzemy się? Jak jakimś cudem odbędzie się na żywo. Ale nawet gdyby nie, przeżywanie koncertów online tez ma swój urok
  • Trzymam za was kciuki.

Zobacz wideo: Zespół Coldplay szykuje się na wypuszczenie swojego 9. albumu. Został nagrany w czasie lockdownu

Zobacz też:

"Chyłka - Inwigilacja" już w lutym w Playerze. Czy prawniczka sprosta nowemu wyzwaniu?

Powstanie najszybszy rollercoaster na świecie. Dlaczego niektórzy szukają tak ekstremalnych rozrywek?

Basia Gąsienica-Giewont i Stan Breckenridge w nastrojowym utworze "Loving You"

Autor: Jola Marat

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości