Newsy

Kompletnie pijana matka miała pod opieką niemowlę. Nie mogła utrzymać równowagi

Newsy

iStockphotogreenleaf123/Getty Images

W Olsztynie nietrzeźwa kobieta miała pod opieką dwumiesięczne dziecko. Niemowlęciem zajął się wujek, ponieważ ojciec malucha również był pod wpływem alkoholu. Teraz sprawę zbada sąd rodzinny.

Matka miała 2 promile alkoholu

Jak poinformował w środę podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, we wtorek późnym wieczorem do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że pijana matka sprawuje opiekę nad niemowlęciem. Pod wskazany adres został wysłany policyjny patrol.

Interweniujący policjanci potwierdzili na miejscu tę sytuację. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie matki. Kobieta miała trudności z utrzymaniem równowagi, jak również z logicznym wypowiadaniem się. Usiłowała tłumaczyć swój stan, że "nic się nie stało, a ona wypiła zaledwie jedno piwo".

Dzieckiem zajął się wujek

Funkcjonariusze na miejsce interwencji wezwali ojca dziecka. Ten przyszedł ze swoim bratem. Ojciec niemowlęcia nie mógł zająć się dzieckiem, bo sam też był pijany. Ostatecznie niemowlę przekazano wujkowi.

Dokumentacja z interwencji zostanie teraz przesłana do sądu rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia będącego pod ich opieką dziecka. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

- podała policja.

Białystok. Policjanci zauważyli chłopca jadącego ciągnikiem, obok w kabinie siedział mężczyzna. Na widok radiowozu szybko zamienili się miejscami. Okazało się, że 12-latek przewoził swojego 33-letniego sąsiada. Mężczyzna był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Szczegóły w materiale:

>>> Zobacz także:

Nie żyje 30-letnia policjantka ze Swarzędza i jej 9-letni syn. Służby odnalazły ich ciała

Żywy wąż w roli maseczki na twarz. Na pomysł wpadł jeden z pasażerów autobusu

Sprawa skradzionego cukierka. Sąd uznał, że emeryt jest winny

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości