Newsy

Nie żyje ofiara nożownika z Oleśnicy. Miała 45 lat

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
RMF FM

45-letnia ofiara nożownika z Oleśnicy zmarła w niedzielę rano. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że otrzymała cios ostrym narzędziem w brzuch. Jej mąż jest ranny, jednak jego stan stan jest stabilny.

Atak nożownika w Oleśnicy

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór około godziny 19. 37-letni Norbert R. dźgnął nożem dwie przypadkowo napotkane osoby: 48-letniego mężczyznę i 45-letnią kobietę. Z ustaleń policji wynika, że napastnik opluł samochód ofiar, następnie miało dojść do sprzeczki. Wówczas atakował swoje ofiary nożem. Małżeństwo z ranami kłutymi trafiło do szpitala.

Nożownik z Oleśnicy aresztowany

Mundurowi zatrzymali podejrzanego. Decyzją Sądu Rejonowego w Oleśnicy najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna przyznał się, że wcześniej leczył się psychiatrycznie. Na miejscu zabezpieczono nóż, którym posłużył się napastnik. Jego ostrze ma ok. 10 cm. Napastnik zeznał, że nosił go przy sobie z obawy przed zwierzętami.

Ofiara nożownika z Oleśnicy

Zraniona kobieta była operowana, jednak lekarzom nie udało się uratować jej życia. Jej mąż, który również został ranny, został przesłuchany przez policję.

- Przesłuchaliśmy pokrzywdzonego mężczyznę. Jego stan był na tyle stabilny, że można było wykonać z jego udziałem czynności procesowe. Te zeznania są wstępne i będą kontynuowane - przekazała dziennikarzom RMF FM Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Podejrzany przyznał się do użycia noża, zaprzecza jednak, że jego celem było zabójstwo.

Zobacz wideo: Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Co się stało z Iwoną Wieczorek?
Co się stało z Iwoną Wieczorek? Justyna Mazur o sprawie Iwony Wieczorek, Joanny Matjaszek i Małgorzaty Śnieguły. Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof 12 / Getty Images

Pozostałe wiadomości