Newsy

Planeta, pojazd kosmiczny i rakieta. Zobacz, niezwykłe budowle uczestników "LEGO Masters"

Newsy

Aktualizacja:

Jak zbudować planetę z klocków LEGO? Na to pytanie odpowiedzieli naszym widzom Joanna Krzysztoforska i Kajetan Jeznach, którzy brali udział w programie "LEGO Masters". Co jeszcze ułożyli z klocków?

Joanna Krysztoforska i Kajetan Jeznach niestety odpadli w drugim odcinku "LEGO Masters", ale w Dzień Dobry TVN ponownie zaprezentowali swoje umiejętności i m.in. odbudowali Saturna zniszczonego przez Marcina Prokopa. Pokazali też, jak zbudować okrągłe figury z kanciastych klocków.

Jak zbudować planetę z klocków LEGO?

- Będziemy próbowali pochodzić trochę po innych planetach. Mamy śnieżną kulę i będziemy budowali jaw podobny sposób. Będzie potrzeba 6 elementów. Potem te ścianki łączymy za pomocą specjalnych klocków, które pozwolą połączyć je pod kątem prostym i z tego sześcianu budujemy kulę - poinstruował widzów Kajetan Jeznach.

W poprzednim odcinku Marcin Prokop kijem baseballowym roztrzaskał jedną z figur, która rozpadła się na drobne kawałki.

- Mamy tutaj odbudowanego Saturna, którego zniszczył Marcin Prokop. Zgodnie z naszymi wskazówkami, udało nam się go zbudować dzięki sekwencji układania kanciastych klocków . Zrobiliśmy też mniejsze kule, można tam trzymać np. pierścionki - dodał uczestnik programu "LEGO Masters" w studiu Dzień Dobry TVN.

Joanna Krzysztoforska i Kajetan Jeznach w "Lego Masters" - kim są?

Joanna i Kajetan to duet nieoczywisty. Ciocia i siostrzeniec, oboje wielcy fani LEGO. Joanna pracuje jako instruktor robotyki z LEGO. Zajmuje się także grafiką komputerową, organizacją imprez i jest specjalistką od mediów społecznościowych. W wolnych chwilach maluje. Kajetan studiuje na Politechnice Warszawskiej – kierunek automatyka i robotyka. Interesuje się piłką nożną, wcześniej grał nawet w drużynie młodzieżowej Wisły Płock.

Co wydarzy się w 3. odcinku "LEGO Masters"?

Widzowie obserwować będą, jak uczestnicy radzą sobie z zadaniem nazwanym "Pół na pół". Każda drużyna ma do dyspozycji pół jakiegoś przedmiotu (np. rowerka, manekina) i ma za zadanie dobudować do niego drugą część, ale nie na zasadzie odwzorowania tylko wymyślenia czegoś zadziwiającego i pasującego jednocześnie.

Odcinek obejrzycie w TVN o godz. 20.00. oraz na player.pl

Na czym polega program "Lego Masters"?

"LEGO Masters" to spełnienie marzeń każdego wielbiciela klocków i dobrej zabawy! Sześć par rywalizuje ze sobą o wyjątkowe nagrody - tytuł Mistrza LEGO MASTERS, wizytę w LEGOlandzie i nagrodę główną, czyli 100 tysięcy złotych! W programie powstają niezwykłe budowle, pojazdy, skomplikowane mechanizmy oraz całe miasta. To swojego rodzaju sprawdzian zdolności graczy, ich kreatywności, wyobraźni i umiejętności technicznych. Pod koniec każdego odcinka jedna para opuszcza program. O finał zawalczą 3 najlepsze duety i będzie to prawdziwe starcie mistrzów!

Zadaniem uczestników jest zbudowanie czego, co będzie się efektowanie rozpadać (będzie to filmowane w slow motion) po zastosowaniu jednej z 3 technik (każda drużyna losuje jaki sposób zniszczenia przypadnie ich budowli): zrzucenie, wybuch, uderzenie kijem baseballowym.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Dziś kolejny odcinek "LEGO Masters"

Autor: Adrianna Kowalczyk

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości