Newsy

Jej ojciec miał obsesję na punkcie fitnessu. "Co tydzień ją ważył"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
BBC
Zaburzenia odżywiania

Rachid Khadli sprawił, że dzieciństwo jego dzieci było istnym koszmarem. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec trójki pociech. 57-latek miał m.in. obsesję na punkcie fitnessu, dlatego zabraniał swojej córce, przybrać na wadzę. Drakońskie zachowania ojca przyczyniły się do wystąpienia u niej lęku i zaburzeń odżywiania.

Ojciec nie pozwolił córce przytyć

Obsesja na punkcie wagi może skutkować poważnymi zaburzeniami odżywania. Przekonała się o tym Amira Khadli z Wielkiej Brytanii. Dziewczyna co prawda nie odczuwała dyskomfortu dotyczącej jej sylwetki, jednak postawa jej ojca sprawiła, że dziewczyna zmuszona była do ciągłej pracy nad swoim ciałem.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Okazuje się, że mężczyzna zabraniał córce przytyć, a nawet kazał jej co tydzień sprawdzać swoją wagę. Według BBC opiekun zmusił 24-latkę do podpisania kontraktu, w którym musiała potwierdzić, że "nigdy nie przytyje" i "będzie dużo ćwiczyć". Dziewczyna przyznała, że przez jego zachowanie bardzo ucierpiała jej pewność siebie.

Mężczyzna dostał karę 2,5 lat więzienia

Amira nie była jedyną ofiarą dramatycznych zachowań ojca. Mężczyzna znęcał się psychicznie także nad dwójką jej rodzeństwa. W 2019 roku jej młodszy brat przyznał się kolegom, że Rachid Khadli "uderzył go i dusił" podczas jednej z rodzinnych kłótni. Gdy wiadomość dotarła do nauczycieli nastolatka, ci od razu zgłosili sprawę na policję.

Tego samego dnia 57-latek trafił na komisariat, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące jego działań wobec dzieci. Oskarżony nie przyznał się do winy w dwóch przypadkach napaści i trzech okrucieństwa wobec dziecka. Mężczyzna stanął przed sądem, który przyznał, że Rachid skutecznie "zrujnował dzieciństwo swoich pociech" i otrzymał karę 2,5 lat więzienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Motortion/Getty Images

Pozostałe wiadomości