Newsy

Włochy: nowy test na koronawirusa. Zdiagnozuje go w zaledwie 20 sekund

Newsy

gettyimages.com/ Javier Zayas Photography

W szpitalu uniwersyteckim Campus Bio-Medico w Rzymie, stosuje się technologię, która potwierdzi obecność koronawirusa w przeciągu 20 sekund. To system sprowadzony z Chin.

Test, który w 20 sekund wykryje koronawirusa

Jak podaje włoski dziennik „Il Messeggero” na prywatnym uniwersytecie medycznym w Rzymie, przeprowadza się testy, które w przeciągu zaledwie 20 sekund mają potwierdzić obecność COVID 19.

To pierwsze takie urządzenie poza Azją

- powiedział dyrektor generalny Polikliniki uniwersyteckiej Paolo Sormani.

To wszystko za sprawą specjalnej tomografii komputerowej. System pozwoli na stwierdzenie jakiego rodzaju zapalenie płuc przechodzi pacjent. Co więcej, ustali też prognozy co do przebiegu choroby. Kiedy urządzenie stwierdzi, ze choroba wywołana jest obecnością koronawirusa, natychmiast prześle sygnał do prowadzącego badanie radiologa.

Większa diagnostyka

Jak dodał Sormani, system ten był testowany na tysiącach pacjentów w chińskim mieście Wuhan, czyli tam gdzie rozpoczęła się epidemia koronawirusa. Nowa technologia jest w stanie wykryć wywołane przez ten patogen zapalenie płuc, a także obliczyć poziom ich niewydolności. Teraz, decyduje się udostępnić go innym placówkom.

Oddamy ten system do dyspozycji wszystkich, będą mogły z niego skorzystać szpitale w regionie Lacjum

- wyjaśnił dyrektor szpitala.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości