Newsy

Nowogrodziec pod Bolesławcem. Wznowiono poszukiwania czteroletniego Kacpra

Newsy

W środę rano (29 kwietnia) wznowione zostały poszukiwania w terenie prowadzone w związku z zaginięciem 4-letniego chłopca w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Służby szukają dziecka od poniedziałkowego wieczoru.

Poszukiwania 3,5-letnie Kacpra - przeszukano już 500 hektarów

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu aspirant sztab. Anna Kublik-Rościszewska powiedziała w środę rano PAP, że poszukiwania wznowione zostaną o godzinie 8.00.

Poinformowała, że we wtorek przeszukano około 500 hektarów, w tym tereny kolejowe. "Dzisiaj poszukiwania skupią się bardziej na terenach rzecznych, przyrzecznych i te okolice będą powtórnie przeczesywane. Płetwonurkowie będą też sprawdzali koryto rzeki" – przekazała.

Zgłoszenie o zaginięciu chłopca wpłynęło w poniedziałek ok. godz. 19.00. Jak informowała we wtorek PAP asp. szt. Kublik-Rościszewska, dziecko przebywało ze swoim ojcem na działce rekreacyjnej niedaleko rzeki.

Ojciec w trakcie przesłuchania wyjaśniał, że stracił dziecko z oczu. Gdy nie mógł go odnaleźć, zawiadomił policję. Był pod wpływem alkoholu, badanie potwierdziło zawartość 0,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu

– powiedziała policjantka.

Dziecko mogło wpaść do rzeki - jedna z hipotez

Jedna z pierwszych hipotez zakładała, że dziecko mogło wpaść do Kwisy, która przepływa w pobliżu ogródków działkowych, gdzie przebywało i bawiło się na niewielkim rowerku. Rzeka w tym miejscu to rwący górski potok.

Do wczorajszego wieczoru w akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci, strażacy, nurkowie, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Używany był dron, policyjny helikopter, kamery termowizyjne i łodzie. Policjanci sprawdzają teren z psami tropiącymi. W sumie w akcji uczestniczyło ponad 200 osób.

Nie natrafiono jednak na ślad, trop czy dowód, który łączyłby się z tą sprawą i pomógłby jakoś ukierunkować dalsze działania poszukiwawcze.

Więcej informacji na portalu tvn24.pl.

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości