Newsy

Czterolatek kierował maszyną rolniczą, pomagając ojcu w polu. Policja: "Jest to trudne do uwierzenia"

Newsy

Hero Images / Getty Images

Skrajną nieodpowiedzialnością zdaniem policji wykazał się mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie. Mężczyzna pozwolił swojemu czteroletniemu synkowi usiąść za kierownicą maszyny i wykonywać prace rolnicze. Niewykluczone, że 39-latek odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Nowe Miasto Lubawskie: 4-latek kieruje maszyną rolniczą

Oficer dyżurny komendy w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z pól na terenie gminy dziecko kieruje ciągnikiem.

Wysłani na interwencję funkcjonariusze zastali na miejscu małego chłopca, który siedział za kierownicą ładowarki teleskopowej i wykonywał prace rolne. W pobliżu, na ciągniku z rozrzutnikiem pracował jego 39-letni ojciec .

Mężczyzna oświadczył policjantom, że jego 4-letni syn przyjechał ładowarką z gospodarstwa na pole uprawne po publicznej drodze gruntowej i pomaga mu w pracach , ładując odpady rolne do rozrzutnika

- powiedziała asp. Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

Jak dodała, ojciec chłopca uważał to widocznie za normalne zachowanie, ponieważ był zdziwiony, że przyjechali policjanci.

Dla mnie samej jest to trudne do uwierzenia

- przyznała funkcjonariuszka.

Według niej 39-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością.

4-letni chłopiec za kierownicą ładowarki

Mężczyźnie nie przedstawiono dotychczas zarzutów. W toku dochodzenia policjanci sprawdzają, czy naraził swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

39 - letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie będzie też odpowiadał za udostępnienie pojazdu mechanicznego osobie nieposiadającej do tego uprawnień. Informacja z tej interwencji trafi również do sądu rodzinnego.

Traktorem dookoła Polski. Szalony pomysł polskiego konstruktora. Obejrzyj materiał:

Zobacz też:

Dwuletni Ksawery potrzebuje leku za 9,5 mln złotych. Zbiórkę na rzecz chłopca wspiera akcja Pol-Truck Expedition

Psycholog o powrocie do szkół: „Zachęcam, żeby uczyć postaw prospołecznych”

Nowy egzamin ósmoklasisty. Będzie nieco trudniej

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości