Newsy

Kominek w ogrodzie. Maja Popielarska zdradza, jak zagospodarować teren, aby był funkcjonalny i efektowny

Newsy

Kominek w ogrodzie to element, który dodaje otoczeniu niezwykłego charakteru. Przy błysku ognia idealnie spędza się letnie wieczory, a także jesienne chłodne dni. Jak zagospodarować teren, aby był funkcjonalny i efektowny? Pomysły i inspiracje w programie "Nowa Maja w ogrodzie" przedstawiła Maja Popielarska.

Ogród z kominkiem – inspiracje

Maja Popielarska odwiedziła pewne miejsce i przedstawiła widzom idealne ogrodowe rozwiązania. Jak przyznała, teren, na którym się znalazła, ma powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych. Mimo obszernej działki każdy jej skrawek jest dokładnie przemyślany. Wokół domu znajduje się stara cześć ogrodu. Wijące się ścieżki prowadzą do placyku z kamiennych płyt i kaskady. Stąd można przejść do nowej części, gdzie granice wyznacza ściana z kominkiem i placykiem.

- Kominek dopełnia wnętrze tarasu. Jest wykonany z tych samych materiałów co mury, które nas otaczają. Jest kontynuacją, wiec można powiedzieć, że zamyka tę przestrzeń. Odgradza nas od domu i starej części ogrodu, a jednocześnie jest łącznikiem – powiedział właściciel.

Co więcej, kominek może pełnić funkcje imprezowe. Maja dodała także, że najwcześniej płomień pali się wieczorem, a delikatne migotanie promieni tworzy magiczny nastrój. W całym ogrodzie włącza się wówczas oświetlenie.

Projektant starał się tak umieścić źródła światła, by uzyskać ciekawy rzeźbiarski efekt. W gruncie ukryte są potężne reflektory, które wydobywają z mroku pnie i korony drzew. Część światła pochodzi z kinkietów umieszczonych na elewacji domu, oświetlają one taras i otaczający teren. Przy większości ścieżek zamontowano niskie lampy z kulistymi kloszami, ale w otoczeniu basenu wkomponowano płaskie reflektory

– opisała Maja.

"Nowa Maja w ogrodzie" - o czym jest program?

"Nowa Maja w ogrodzie" to program nie tylko dla początkujących ogrodników, którzy chcą zacząć swoją przygodę z sadzeniem roślin i pielęgnacją kwiatów, ale także dla doświadczonych pasjonatów zieleni i fanów stylowych ogrodów.

Maja Popielarska nawet zupełnego laika jest w stanie rozkochać w tej tematyce. Dzięki niej można poznać nie tylko tajniki uprawy roślin i dbania o zieleń, ale również nacieszyć wzrok ujęciami z niesamowitych ogrodów tworzonych przez prawdziwych pasjonatów. Program "Nowa Maja w ogrodzie" możesz oglądać na kanale HGTV oraz na Player.pl.

Zobacz także:

Jak postawić solidny warzywnik? Maja Popielarska ma na to sprawdzone patenty

Jakie kwiaty powinny się pojawić w ogrodzie w stylu angielskim? Zobacz, co radzi Maja Popielarska

Jak uprawiać bez? Maja Popielarska radzi: „Jest doskonały, bo wymaga niewiele”

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości