Novak Djokovic ma koronawirusa. Tenisista krytykowany za zorganizowanie turnieju

Newsy

Aktualizacja:

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Serb znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak mimo pandemii zorganizował cykl turniejów pokazowych. Podczas imprezy zakażenie wykryto też u trzech innych zawodników.

Novak Djokovic ma koronawirusa

W związku z przerwą w oficjalnej rywalizacji międzynarodowej Serb Novak Djokovic zorganizował cykl Adria Tour na Bałkanach. Najpierw tenisiści zaprezentowali się w Belgradzie, a następnie przenieśli do Zadaru.

Podczas tej drugiej imprezy potwierdzono wcześniej zakażenie także u Bułgara Grigora Dimitrowa, Chorwata Borny Corica i Serba Viktora Troickiego.

Teraz lider światowego rankingu tenisistów poinformował, że on także miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Zorganizowaliśmy turniej w momencie, kiedy wirus słabł, wierząc, że zostały spełnione odpowiednie warunki. Niestety, wirus jest wciąż obecny. Bardzo mi przykro z powodu każdego pojedynczego przypadku infekcji

- napisał w oświadczeniu Djoković.

Adria Tour - Novak Djokovic w ogniu krytyki

Tydzień temu gwiazdy tenisa zjechały do Belgradu, aby wziąć udział w pokazowym turnieju Adria Tour. Inicjatorem i współorganizatorem zawodów był Novak Djoković. Po zawodach tenisiści udali się na imprezę do klubu nocnego. Kolejnym etapem Adria Tour był turniej w Zadarze. W obu wydarzeniach uczestniczyli kibice. Podczas turnieju w Zadarze okazało się, że Grigor Dimitrow, Borna Corić i Viktor Troicki zakazili się koronawirusem.

To wszystko sprawiło, że Djoković wrócił do Belgradu, gdzie poddał się badaniu na COVID-19. Okazało się, że Serb oraz jego żona również są chorzy. Lider światowego rankingu poinformował, że choroba przebiega bez żadnych objawów.

Novak Djokovic był krytykowany od dawna, za to, że mimo pandemii zdecydował się na organizację turnieju Adria Tour. Jak podkreślają chorwackie media, podczas zawodów tenisiści nie przestrzegali zasady zachowania dystansu społecznego.

Wcześniej Serb krytycznie wypowiadał się na temat organizatorów US Open, którzy chcieli robić turniej przy zachowaniu maksymalnych środków bezpieczeństwa.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Milion zakażeń w osiem dni. Szef WHO: "Pandemia koronawirusa wciąż przyspiesza"

Maseczki ochronne mogą wrócić? Minister zdrowia ostrzega

Koronawirus. Największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP