Newsy

Niezwykła przesyłka dla pracowników szpitala covidowego. "W naszych sercach macie największe pomniki z możliwych"

Newsy

Aktualizacja:

"Dzień dobry, tu kurier" to sposób, aby powiedzieć swoim bliskim coś miłego. Z tego sposobu postanowiła skorzystać pani Magda, zwracając się do redakcji Dzień Dobry TVN z prośbą o przekazanie osobistego upominku jej siostrze. Rolę niezwykłego posłańca przyjęła Dorota Wellman.

Niezwykły kurier

Poranek przed Stadionem Narodowym w Warszawie, na którym od ponad roku nie odbyło się żadne wydarzenie sportowe, za to codziennie odbywa się na nim mecz o bezpieczną przyszłość. Rozgrywka - choć nierówna - zdaje się zmierzać ku końcowi, dzięki pracy i poświęceniu wielu ludzi. Wśród nich jest pani Monika, która wraz z mężem, Krystianem, jest pracowniczką w tymczasowym szpitalu. Na co dzień jeździ karetką i opiekuje się osobami starszymi.

Dorota Wellman, jako specjalny kurier miłości, czekała na małżeństwo, które opuszczało stadion po trwającej 24 godziny zmianie. Zaskoczonym bohaterom wręczyła dwie paczki.

- To jest przesyłka od Magdy, która chciała wam podziękować za wspaniałe serce, za tyle dobrej pracy, za to, co robicie dla ludzi, za to wszystko - powiedziała Dorota łamiącym się głosem. - Powiedziała też, że bardzo cię kocha - dodała.

Do przesyłki dołączony był list, którego zakończenie poruszyło adresatkę do łez. - Dziękuję za wszystkie wspólne chwile, za piękne wspomnienia, wszystkie cenne rady i wskazówki. Za to, że zawsze jesteś przy mnie, kiedy potrzebuję pomocy. Masz dobre i wielkie serce i za to cię kocham - napisała Magda, zwracając się do siostry.

Historia Moniki i Krystiana

Na pytanie "co wy tu robicie?", Krystian odpowiada bez zastanowienia, że pomaga ludziom. Do pracy w powstającym szpitalu covidowym zgłosili się sami dwa miesiące temu. Małżeństwo podczas strajków, wspierało ich uczestników, udzielając niezbędnej pomocy w karetce. Oprócz tego, Monika opiekuje się osobami starszymi i obecnie ma pod swoją opieka pięciu seniorów. Teraz najwięcej czasu spędzają na stadionie.

- Jest tam dużo cierpienia, te osoby są pozbawione kontaktu z rodzinami, wiadomo, że są telefony, ale często to my zastępujemy tę najbliższą rodzinę - mówi Krystian, który niejednokrotnie towarzyszył pacjentom w ich ostatnich chwilach.

Wykorzystując rozmowę z niezwykłą parą, Dorota Wellman zwróciła się do wszystkich walczących z pandemią na pierwszej linii: - W naszych sercach macie największe pomniki z możliwych - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Po pandemii czeka nas endemia. Lekarze nie mają wątpliwości

Szczepienia nastolatków przeciw COVID-19 - kwestionariusz. Jaki preparat dostanie młodzież?

Małgorzata Rozenek-Majdan debiutuje na dużym ekranie. "Jak sobie coś wymarzę, potrafię do tego doprowadzić"

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Ewa Marcinowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości