Newsy

Niedziele wolne od handlu w 2021 r. Czy 28 listopada zrobimy zakupy?

Newsy

Aktualizacja:
Moment RF Carrastock/Getty Images

Czy w niedzielę 28 listopada sklepy będą otwarte? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Spójrzmy na konkretne daty - kiedy bezproblemowo będziemy mogli pójść na zakupy w tym roku? Czy w listopadzie będzie niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021 - czy 28 listopada sklepy będą otwarte?

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń.

Które niedziele są handlowe w 2021 r.?

W 2021 r. niedziele handlowe to:

  • 31 stycznia;
  • 28 marca;
  • 25 kwietnia;
  • 27 czerwca;
  • 29 sierpnia;
  • 12 i 19 grudnia.

W niedzielę, 28 listopada obowiązuje więc zakaz handlu. Kolejna niedziela handlowa wypada 12 grudnia 2021 r.

Zakaz handlu w niedziele

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączenia. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Zakupy w pandemii

Zalecamy śledzić informacje na bieżąco. Obostrzenia są dostosowywane do aktualnej sytuacji pandemicznej w kraju. Kupujący muszą utrzymywać co najmniej 1,5-metrowy odstęp między sobą, zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szalki nie są dozwolone. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

  • 1 os/10 m2

Zobacz wideo: Mężczyźni kontra lista zakupów. Czy faktycznie jest tak trudno? Jakob Kosel i Wojciech Błach o swoich doświadczeniach

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości