Newsy

Niedozwolone substancje w suplemencie diety. GIS ostrzega

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Tabletki

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu niedozwolonych substancji w suplemencie diety "TESTOLONE". Produkt nie powinien być przyjmowany - zastrzegł GIS w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności. Co zrobić z zakupionym już preparatem?

Niedozwolone substancje w suplemencie diety - "TESTOLONE"

W próbce badanego produktu stwierdzono obecność niedeklarowanych substancji, które nie powinny być stosowane podczas produkcji suplementów diety. Taką informację podał w komunikacie GIS. W suplemencie diety "TESTOLONE" wykryto ostarynę (selektywny modulator receptora androgenowego) i ibutamoren (również selektywny modulator receptora androgenowego powodujący podniesienie stężenia hormonu wzrostu).

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Co więcej, w suplemencie zadeklarowano produkt RAD-140. Jednak w badanej próbce nie stwierdzono jego obecności. RAD-140 również jest substancją zakazaną w produkcji suplementów diety.

GIS ostrzega przed TESTOLONE

GIS wydał ostrzeżenie dla suplementu diety "TESTOLONE" o minimalnej dacie trwałości: EXP 12/2025, wyprodukowanego przez: HyperHub LTD 25 Scotforth Road PR1 4XX Preston, United Kingdom. Jak podaje Państwowa Inspekcja Sanitarna, prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Zgodnie z zaleceniem GIS dla konsumentów - nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN24

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Owaki/Kulla/Getty Images

Pozostałe wiadomości