Newsy

Nie żyje polska gwiazda sportu. Przegrała walkę z rakiem

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
eurosport.tvn24.pl
Żałoba

Erwina Ryś-Ferens nie żyje. Polska łyżwiarka zmarła 20 kwietnia po długiej walce z chorobą. Wybitna gwiazda sportu odeszła w wieku 67 lat. O jej śmierci poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Śmierć Erwiny Ryś-Ferens

Erwina Ryś-Ferens była wybitną polską łyżwiarką. Gwiazda sportu zdobyła 83 tytuły mistrzyni Polski i ustanowiła 50 rekordów kraju. Łyżwiarka czterokrotnie reprezentowała Polskę podczas igrzysk olimpijskich - w Innsbrucku, Lake Placid, Sarajewie i Calgary. Jak czytamy na stronie TVN24, podczas sportowej kariery trzykrotnie zajęła trzecie miejsce na podium mistrzostw świata.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

20 kwietnia Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego poinformował o śmierci Erwiny Ryś-Ferens. - Z żalem i smutkiem informujemy o śmierci polskiej panczenistki, medalistki mistrzostw Europy i świata - czytamy w oświadczeniu. Łyżwiarka miała 67 lat.

Erwina Ryś-Ferens walczyła z rakiem kości

- To niepowetowana strata dla naszej dyscypliny. Erwina Ryś-Ferens była symbolem polskiego łyżwiarstwa szybkiego i przez wiele lat rozsławiała Polskę. Jesteśmy pogrążeni w żałobie. Rodzinie naszej wybitnej panczenistki składamy wielkie wyrazy współczucia - skomentował prezes związku Rafał Tataruch.

Gwiazda sportu długo walczyła z chorobą. Rak kości nie pozwalał jej na wykonywanie codziennych czynności. O diagnozie dowiedziała się trzy lata po wyleczeniu raka piersi. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Natdanai Pankong / EyeEm

Pozostałe wiadomości