Newsy

Nauka zdalna skończy się szybciej? Minister edukacji wskazuje pięć województw

Newsy

Źródło:
gazeta.pl
uczniowie, kobieta, edukacja

Nauka zdalna od 27 stycznia do końca ferii zimowych obowiązuje uczniów klas V i starszych. Może jednak zostać skrócona. O szybszym powrocie do nauki stacjonarnej mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak sprecyzował, chodzi o pięć województw.

Powrót do szkół

- 1,6 mln dzieci z klas I-IV uczęszcza do klas stacjonarnie - przypomniał szef MEiN. Pytany o ewentualne decyzje w sprawie kontynuowania nauki zdalnej podkreślił, że ci uczniowie, którzy uczą się zdalnie i nie są na feriach zimowych, wrócą do szkół najpóźniej 28 lutego.

Zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nauka zdalna skończy się szybciej w pięciu województwach?

- Zastanawiamy się i przyglądamy się tym pięciu województwom, które skończyły ferie z końcem stycznia i miałyby najdłuższy okres nauki zdalnej. Jeśli będą takie warunki pandemiczne, to pozwolimy wrócić do nauki stacjonarnej wcześniej niż z końcem lutego - powiedział Przemysław Czarnek.

Jak zaznaczył, szczyt piątej fali spodziewany jest za tydzień, więc nie widzi zagrożenia dla powrotu do nauki stacjonarnej dla wszystkich uczniów od V klasy wzwyż z końcem lutego, czyli po zakończeniu ferii zimowych.

- Gdyby rzeczywiście było tak, że za tydzień będzie ten szczyt V fali, w zależności od tego, jak jeszcze on będzie się kształtował, to widzimy możliwość szybszego przywrócenia nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych, zwłaszcza w tych pięciu województwach, które najwcześniej miały ferie, czyli w styczniu - zaznaczył minister edukacji. Nie wiadomo jednak, jak długo nauka zdalna będzie obowiązywała w pozostałych województwach, w których ferie zimowe wciąż trwają.

Ferie zimowe 2022 - do kiedy odpoczywają uczniowie [TERMINY]

Ferie zimowe w szkołach przewidziane są w tym roku szkolnym w czterech terminach. Pierwsi, od 15 do 30 stycznia, odpoczywali uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego. Od 22 stycznia do 6 lutego na feriach przebywają uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. Od 29 stycznia do 13 lutego - uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego. Ostatni, od 12 do 27 lutego, odpoczywać będą uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Zobacz także:

Luiza Bebłot

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sylvain Sonnet/Getty Images

Pozostałe wiadomości