Newsy

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych przedłużony. W jakich miejscach powinniśmy zakrywać usta i nos?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
zdrowie.radiozet.pl
Kobieta w maseczce ochronnej.

Maseczki ochronne towarzyszą nam od wybuchu pandemii COVID-19. Okazuje się, że mimo zniesienia większości obostrzeń, wciąż warto mieć je w zanadrzu. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, obowiązek zakrywania ust i nosa został przedłużony do 31 sierpnia 2022 roku. W jakich miejscach obowiązuje?

Maseczki ochronne w Polsce - czy nadal musimy je nosić?

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów dotyczących stanu zagrożenia epidemicznego. Rząd zdecydował, że obowiązek noszenia maseczek w budynkach prowadzących działalność leczniczą oraz aptekach zostanie przedłużony do 31 sierpnia 2022 roku.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Nowelizacja weszła w życie 31 maja 2022 roku. Zgodnie z jej założeniami, do końca wakacji trzeba będzie zasłaniać usta i nos podczas wizyt we wskazanych miejscach:

  • szpitalach;
  • przychodniach;
  • aptekach.

Nakaz noszenia maseczek ochronnych przedłużony

Stan epidemii związany z koronawirusem SARS-CoV-2 przestał obowiązywać w Polsce z dniem 16 maja 2022 roku. Zastąpił go stan zagrożenia epidemicznego. Z kolei obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem podmiotów medycznych, został zniesiony 28 marca 2022 roku.

Placówki medyczne i apteki wciąż pozostają na liście miejsc, w których noszenie maseczki ochronnej jest obowiązkowe. Nie należy jednak zapominać o tym, że koronawirus szybciej rozprzestrzenia się w zatłoczonych miejscach, jak również w zamkniętych przestrzeniach o słabej wentylacji. Ryzyko zakażenia wrasta, jeśli te czynniki się nakładają.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: zdrowie.radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: MoMo Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości