Newsy

Śpiew i łzy, czyli najlepsze dramaty filmowe z niezwykłą muzyką w tle

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
Ludvig Omholt/Getty ImagesFotele kinowe

Choć filmy muzyczne pojawiają się w kinach stosunkowo rzadko, ich premiery cieszą się popularnością, a historie w nich opowiadane poruszają widzów. Przedstawiamy listę najlepszych dramatów muzycznych, które warto zobaczyć w chłodny jesienny wieczór.

"Annette", reż. Leos Carax

Tegoroczna produkcja z Adamem Drivenem i Marion Cotillard w rolach głównych. Film opowiada historię miłości znanego komika Henry’ego McHenry’ego i śpiewaczki o międzynarodowej sławie – Ann Defrasnoux. Dwójka ta stanowi idealną parę, której życie odmienia się za sprawą narodzin pierwszego dziecka, córki Annette, która posiada niesamowity dar. Arkadyjski wygląd świata zostaje zachwiany, ale co takiego może się stać, gdy kochający się ludzie zaczynają mieć wspólnie rodzinę?

Nowa propozycja Caraxa to niesamowita opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Za produkcję muzyczną filmu odpowiadają twórcy "La la land" i "Moulin Rouge!", a także zespół Sparks.

"Bohemian Rhapsody", reż. Bryan Singer

Filmu Singera przedstawiać nie trzeba, gdyż prawie każdy fan zespołu Queen zdołał już go zobaczyć. "Bohemian Rhapsody" to dramat muzyczny szczegółowo przedstawiający losy Freediego Mercury’ego, który rzutem na taśmę rozpoczął współpracę z zespołem Queen, a z pomocą swojego niepowtarzalnego głosu stał się legendarnym wokalistą – ikoną muzyki. Życie członków Queen nie było jednak usłane różami, nie brakowało między nimi rozmaitych konfliktów i utarczek. Przezwyciężenie własnych ambicji bywa niekiedy niemożliwe. "Bohemian Rhapsody" pokazuje prawdę, czyli chwałę i upadek najpopularniejszego zespołu rockowego w historii muzyki.

"Nędznicy", reż. Tom Hooper

Niepowtarzalna adaptacja ponadczasowej powieści Victora Hugo, traktującej o sytuacji ludu francuskiego tuż przed wybuchem rewolucji. Opisuje, dlaczego doszło do rozruchów i buntu wobec żandarmerii.

Jean Valjean skazany na ciężkie roboty za kradzież chleba, po zwolnieniu z więzienia, odkrywa sens w czynieniu dobra.  Zdobywa wysoką pozycję społeczną i staje się obrońcą skrzywdzonych, biednych i cierpiących. Wciąż jednak prześladuje go nieustępliwy inspektor policji Javert. W historii nie brakuje również innych postaci: poniżonej Fantine, próbującej utrzymać się przy życiu z prostytucji, jej córki Cosette, która trafia pod opiekę obcego człowieka i Mariusa – szalenie zakochanego w niej chłopca z dobrego domu. Losy ich wszystkich splatają się na barykadzie wśród ognia i krwi oraz wszechobecnej nadziei na lepsze jutro.

"Rocketman", reż. Dexter Fletcher

Dramatyczna biografia Eltona Johna to coś, co każdy miłośnik muzyki powinien zobaczyć. Przykra opowieść o nałogu, który niszczy człowieka, przepleciona odpowiednio dobranymi utworami artysty, opisującymi jego życie, tworzy niepowtarzalny obraz. Kreacja świata pełnego barw, kochanków i pieniędzy kontrastuje ze smutkiem odczuwanym przez głównego bohatera. Produkcja niesie za sobą przesłanie: sława czasem może zgubić, ale nigdy nie jest za późno, żeby odnaleźć się na nowo i odzyskać szczęście.

Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Ludvig Omholt/Getty Images

Pozostałe wiadomości