Newsy

Najdroższy rozwód świata! Żona założyciela Amazona dostała... 35 miliardów dolarów!

Newsy

Fot. AndreyPopov / Getty Images

Jeff Bezos, założyciel Amazona, i jego żona MacKenzie, rozwidli się. Ostatecznie sfinalizowali najdroższą ugodę rozwodową w historii. MacKenzie otrzymała... 35 miliardów dolarów! To najdroższy rozwód, o jakim usłyszał świat!

Zobacz też: Jak nie dopuścić do rozwodu?

Założyciel Amazona, Jeff Bezos oraz jego małżonka MacKenzie ogłosili porozumienie w sprawie własności akcji koncernu po rozwodzie. MacKenzie zachowa 4 proc. udziałów w Amazonie, wartych około 35 mld dolarów. MacKenzie zrezygnowała z roszczeń dotyczących gazety "Washington Post" i firmy zajmującej się technologiami kosmicznymi Blue Orgin.

W całej naszej wspólnej pracy umiejętności MacKenzie były w pełni widoczne. Była niezwykłą partnerką, sojuszniczką i matką - napisał na Twitterze Jeff Bezos o byłej żonie.

MacKenzie zapewniła na Twitterze, że ona i Jeff Bezos rozstają się w zgodzie. Plotki donoszą, że Jeff Bezos jest obecnie w związku z byłą dziennikarką Fox TV Lauren Sánchez.

Jeff Bezos i MacKenzie pobrali się w 1993 roku

Jeff Bezos i MacKenzie pobrali się w 1993 roku. W 1994 Jeff Bezos założył Amazon, który pierwotnie był sklepem internetowym z książkami. Z biegiem lat interes zaczął się rozwijać do obecnych - astronomicznych - rozmiarów.

Bezos i MacKenzie mają czwórkę dzieci.

Więcej:

Pozostałe wiadomości