Newsy

Muzyka, taniec i mnóstwo humoru, czyli musicalowe propozycje dobre na wszystko

Newsy

Kwarantanna wszystkim nam daje się we znaki. Jak poradzić sobie z przeciągającą się od kilku tygodni nudą? Odpowiedź jest prosta: musicale. Ania Wendzikowska proponuje filmy, które umilą Ci czas i poprawią humor.

Muzyczna dawka humoru

Od kilku tygodni przebywamy w domach. Brak wrażeń, częściej niż kiedykolwiek wcześniej, rekompensują nam filmy, seriale i książki. Szczególną popularnością cieszą się obecnie te pozycje, które są wesołe, budujące i wprawiają nas w dobry nastrój. Mowa tu oczywiście o musicalach.

Musical - lek na całe zło

Filmem, który świetnie się sprawdzi jako otwarcie musicalowego maratonu jest „Robin Hood: Faceci w rajtuzach” w reżyserii Mela Brooksa. Jest to przezabawna parodia wszystkich filmów o sprawiedliwym złodzieju, która z przymrużeniem oka traktuje świat średniowiecznych opowieści.

Ten film jest przede wszystkim bardzo zabawny i chociaż ja takiego lekko głupiego humoru nie lubię, to tutaj uważam, że on się broni. Okraszony jest naprawdę fajnym aktorstwem i piosenkami przede wszystkim, które ten film nieprawdopodobnie niosą

– powiedziała dziennikarka Anna Wendzikowska.

Kolejną propozycja jest komedia muzyczna w reżyserii Woody’ego Allena „Wszyscy mówią: kocham cię”. Film, który początkowo nie odniósł sukcesu, z czasem stał się pozycją absolutnie kultową. Na ekranie pojawiła się plejada hollywoodzkich gwiazd wśród których znaleźli się: Drew Barrymore, Edward Norton, Goldie Hawn, Julia Roberts, Natalie Portman czy Tim Roth.

To jest typowy film Woody’ego Allena. „Wszyscy mówią: kocham cię”, więc wiedzą Państwo, że to jest coś pozytywnego, radosnego, z pozytywnym przesłaniem i takiego wprawiającego w dobry nastrój. Bardzo fajne jest też to, że tutaj mamy aktorów, którzy nie są typowo kojarzeni ze śpiewaniem

– zauważyła dziennikarka.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć klasyki, a mianowicie musicalu pt. „Annie”. W roli tytułowej wystąpiła szalenie utalentowana Quvenzhané Wallis, a partnerują jej Jamie Foxx i Cameron Diaz.

Historia jest wzruszająca, momentami smutna, ale generalnie bardzo budująca

– stwierdziła Wendzikowska.

Wielbiciele klasycznych opowieści zainteresuje również najnowsza wersja „Pięknej i bestii” z Emmą Watson w roli Belli.

Jest to klasyczna historia o tym, że to co brzydkie, szpetne, przerażające na pozór, może tak naprawdę w środku być piękniejsze, niż to, co z zewnątrz atrakcyjne

– podkreśliła dziennikarka.

Zupełnie odmienną propozycją jest „Era rocka”, czyli opowieść o dwójce młodych ludzi, który przybywają do Los Angeles, żeby zdobyć sławę. W filmie wystąpili m.in. Tom Cruise, Catherine Zeta-Jones i Alec Baldwin, którzy zaśpiewali największe rockowe hity.

Pozycją obowiązkową jest również fenomenalny film Damien’a Chazelle’a , czyli oczywiście „La la land”. Ten nagrodzony Oscarem film to słodko-gorzka historia o miłości i pogodni za marzeniami, która chwyta za serce od początku do końca.

Jest coś takiego w muzyce, że nas energetyzuje, dlatego tym bardziej te musicale Państwu na trudne czasy polecam, bo muzyka to jest coś takiego, co potrafi naszą duszą wynieść bardzo wysoko

– powiedziała Anna.

Zwieńczeniem naszego musicalowego zestawienia są „Piloci”, czyli polski musical wystawiany w Teatrze Muzycznym ROMA.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Robin Williams - smutek kryjący się za uśmiechem. Wspominamy legendarne role aktora o stu twarzach

Anna Wendzikowska poleca filmy z wybitną Helen Mirren. „To jest skarb Wielkiej Brytanii”

Inspirujący ludzie i dokumenty warte zobaczenia. Sprawdź, co poleca Anna Wendzikowska

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości