Newsy

Kobieta w ciąży i jej mąż utknęli w zaspie. Interweniowała policja i straż

Newsy

Joe Kniesek/Pixabay

Ciężarna kobieta i jej mąż wjechali w zaspę w miejscowości Górkło w okolicach Mikołajek. Małżeństwo na pomoc wezwało policję, która niestety także utknęła w śniegu. W końcu parę wydostali z unieruchomionego samochodu strażacy.

Para utknęła w zaspie koło Mrągowa

Do nietypowej sytuacji doszło w okolicy Mikołajek w nocy z poniedziałku na wtorek. Para jadąca z lokalnego szpitala w kierunku domu wjechała w śnieżną zaspę. Małżonkowie nie byli w stanie się z niej wydostać, więc wezwali policję. Niestety funkcjonariusze także utknęli w zaspie.

- Najpierw na miejsce przyjechała policja, ale policyjne auto także utknęło w śniegu, nie mogąc wyjechać - relacjonował Polskiej Agencji Prasowej kpt. Jakub Tutka ze straży pożarnej w Mrągowie.

Strażacy na ratunek

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z Ochotniej Straży Pożarnej z Mikołajek. Do uwolnienia ciężarnej kobiety, jej męża i policjantów musieli użyć samochodu terenowego z napędem na cztery koła. Strażacy najpierw uwolnili policyjne auto, a potem odwieźli do domu małżeństwo. Odholowali też ich samochód i zawiadomili zarządcę drogi o tym, że lokalna trasa jest całkowicie nieprzejezdna.

W poniedziałek wieczorem na Warmii i Mazurach, podobnie jak w całym kraju, opady śniegu były bardzo intensywne. Meteorolodzy przewidują, że tak utrzymają się one w Polsce przynajmniej przez dwa tygodnie.

Zobacz wideo: Rozbite samochody, autobus, naczepa ciężarówki na boku. Karambol na autostradzie A6 w Szczecinie:

Zobacz też:

Pies dotkliwie pogryzł 3-latkę. Zwierzę nie było szczepione od dwóch lat

Alex i Kacper dostali najdroższy lek świata. Jak się dziś czują chłopcy chorujący na SMA?

Co naprawdę wydarzyło się podczas zgrupowania Miss Generation?

Autor: Oscar Dąbkowski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości