Newsy

Pies dotkliwie pogryzł 3-latkę. Zwierzę nie było szczepione od dwóch lat

Newsy

fot. redstallion/Getty Images

Komenda Powiatowa Policji w Mławie poinformowała w poniedziałek o tragedii, której ofiarą padło małe dziecko. W jednym z mławskich mieszkań 3-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa. Lokalnej policji udało się ustalić, że zwierzę od dwóch lat nie miało wykonywanych szczepień.

W Mławie znajdujący się w mieszkaniu pies dotkliwie pogryzł 3-letnią dziewczynkę. Z obrażeniami twarzy i ręki została ona przewieziona do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Do zdarzenia doszło w piątek.

Mława. 3-latka pogryziona przez psa

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia, dziecko przebywające w mieszkaniu pod opieką babci i ojca, weszło do pokoju, w którym zamknięty był pies rasy mieszanej. Pies rzucił się na dziecko i dotkliwie je pogryzł - przekazała rzeczniczka mławskiej policji, asp. szt. Anna Pawłowska.

- Ojciec dziewczynki wezwał pogotowie. Dziecko zostało przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala. Jak ustalono, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 r. - dodała Pawłowska.

Pogryzione dziecko w Mławie: policja bada sprawę

Policja od razu powiadomiła o sprawie Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszym losie zwierzęcia.

Rzeczniczka policji w Mławie w rozmowie z Polską Agencją Prasową zaznaczyła, że "za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel". Wspomniała również o tym, że "skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi". Te najczęstsze to wybór nieodpowiedniej rasy psa, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny.

Zgodnie z art. 160 Kodeksu Karnego, każdy, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. I taka właśnie kara grozi właścicielowi psa z Mławy. Sprawę cały czas bada mławska policja.

Zobacz wideo: Jak przygotować psa na zimowy spacer?

Zobacz też:

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Poznaliśmy wyrok w jego sprawie

Marilyn Manson oskarżony o znęcanie się nad nastoletnią partnerką. "Miałam wyprany mózg, byłam manipulowana"

Wielki gest 97-latki. Najpierw pomogła służbie zdrowia, a teraz wspiera WOŚP. "Jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście"

Autor: Oscar Dąbkowski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości