Nie żyje aktor znany z "Na Wspólnej". Mirosław Kowalczyk miał 65 lat

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
swiatseriali.interia.pl
Marsz milczenia po śmierci 16-letniego Eryka. Koledzy pobitego nastolatka sprzeciwiają się przemocy
Marsz milczenia po śmierci 16-letniego Eryka. Koledzy pobitego nastolatka sprzeciwiają się przemocy
wideo 2/4

Informacja o śmierci Mirosława Kowalczyka pojawiła się w mediach z niemal dwutygodniowym opóźnieniem. Aktor został pochowany na Cmentarzu Wolskim w Warszawie. Miał 65 lat.

Nie żyje Mirosław Kowalczyk

5 marca zmarł aktor telewizyjny i teatralny Mirosław Kowalczyk. Smutną wiadomość o jego śmierci podano w mediach z dużym opóźnieniem, o czym wspomniał między innymi Rafał Dajbor - aktor, który na łamach portalu e-teatr pożegnał kolegę z branży w poruszających słowach.

- Informacja o śmierci Mirka Kowalczyka i o tym, że spoczął na Cmentarzu Wolskim w Warszawie, pojawiła się w mediach niemal dwa tygodnie po fakcie. Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj Mirku! - czytamy w komunikacie.

Mirosław Kowalczyk - kim był?

Mirosław Kowalczyk urodził się w 1957 roku w Warszawie. W wieku 33 lat zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatycznych. Był związany ze stołecznymi teatrami, w których rozwijał swoją karierę artystyczną.

Szerszej publiczności dał się poznać na szklanym ekranie. Występował w licznych serialach telewizyjnych, gdzie odgrywał drugoplanowe lub epizodyczne role. Od 2003 do 2010 roku można go było oglądać w "Na Wspólnej". Wcielał się tam w tłumacza języka włoskiego. Aktor dołączał również do obsady takich filmów jak: "U Pana Boga za piecem" czy "Różyczka".

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości