Newsy

Osoby, które przyjęły przypominającą dawkę szczepionki, otrzymają SMS-y od Ministerstwa Zdrowia

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
PAP
Zaszczepieni otrzymają SMS-y od MZ

Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y do osób, które przyjęły kolejną, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Treść wiadomości ma związek z rozprzestrzeniającą się mutacją omikron. Szef resortu Adam Niedzielski powiedział, że resort stara się dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

Wiadomość od Ministerstwa Zdrowia

We wtorek 11 stycznia 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19, dostanie SMS z Ministerstwa Zdrowia.

"Dziś od godziny 9.00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób" - podał resort.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Jak brzmi wiadomość od MZ? "Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" - czytamy.

Adam Niedzielski o szczepieniach

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że resort stara się "w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia". - W kontekście nadchodzącej fali omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa - stwierdził Niedzielski. MZ przypomniał także, że w poniedziałek 10 stycznia Centrum E-Zdrowia wysłało pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Resort w wiadomościach tekstowych wysłanych do ponad 240 tys. osób zwróciło uwagę na istotę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron koronawirusa SARS-CoV-2. SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego i każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości