Newsy

Milionerzy: Zołzy to kobiety oraz... Czy student medycyny zna odpowiedź na to pytanie?

Newsy

Aktualizacja:
Milionerzy. Pytanie o zołzy

Milionerzy. Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka jest Adam Szatkowski z Warszawy - student drugiego roku medycyny. Czy uda mu się poprawnie odpowiedzieć na dwanaście pytań i wygrać milion?

Pierwsze pytanie, za 500 zł: 

Czego nie cumujemy?

Po dłuższym namyśle i analizie wszystkich możliwych odpowiedzi Adam zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi C: parowozu. Hubert szybko oznajmił, że jest to prawidłowa odpowiedź. 

Pytanie za 1000 zł:

Od wielu lat w okolicach Wałbrzycha poszukiwany jest legendarny nazistowski: 

Adam zdecydował, aby zaznaczyć odpowiedź: A. Wyjaśnił, że temat jest mu znany i jest pewien odpowiedzi. Hubert szybko potwierdził, że jest to poprawna odpowiedź. 

Pytanie za 2000 zł:

Kto w powiedzeniu porównywany jest do stołowych nóg?

I tutaj nie było żadnych wątpliwości. Adam poprosił o zaznaczenie odpowiedzi D. Tak samo szybko Hubert odpowiedział, że jest to prawidłowa odpowiedź. 

Pytanie za 5000 zł: 

Auto może opuścić linie produkcyjną z tak zwana mokrą lub suchą: 

To pytanie jest bardzo bliskie mojemu sercu, bo samochody to jest jedno z moich zainteresowań. Tutaj chodzi o miskę olejową. Zazwyczaj zwykłe samochody maja mokrą, a wyczynowe suchą miskę olejową. Poproszę o zaznaczenie odpowiedzi D: miskę olejową. Definitywnie

- wyjaśnił swoja decyzję Adam. 

Okazało się, że i tym razem Adam się nie mylił, bo to poprawna odpowiedź. 

Pytanie za 10 000 zł:

Zołzy to kobiety o trudnym obyciu, ale też:

Adam długo zastanawiał się nad odpowiedzią, rozważał, że może być to B lub C. Niepewność spowodowała, że postanowił skorzystać z koła ratunkowego. Nie był przekonany, czy wybrać pomoc publiczności, czy pół na pół. Ostatecznie zdecydował się na to drugie. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi zostały odpowiedzi A: te miłe i dobre i C: choroba źrebiąt. 

Po dłuższym rozważaniu Adam postawił na C: chorobę źrebiąt. I to była dobra decyzja, bo to jest prawidłowa odpowiedź!

Które z państw nie należy do Grupy Wyszehradzkiej?

Mimo, że polityka nie jest moją mocna strona, ale mój młodszy brat ma na ten temat bardzo dużą wiedzę, i zawsze, gdy odwiedzam dom rodzinny na święta, zawsze otrzymuje od niego pakiet informacji. Wiem jakie państwa należą do Grupy Wyszehradzkiej. Należy do niej Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, natomiast nie należy do niej Rumunia. Ostatecznie proszę o zaznaczenie odpowiedzi: D

To poprawna odpowiedź. Doskonale! Na moim monitorze pojawiło się wyjaśnienie do tego pytania, dodatkowa informacja uzupełniająca, ale nie przeczytam jej, bo wszystko już powiedziałeś. Jest dokładnie tak jak powiedziałeś. Masz na koncie 20 000 zł

- podsumował Hubert.

Pytanie za 40 000 zł:

Grdyka u mężczyzn to ślad po skosztowaniu:

Adam zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi C: owocu z drzewa poznania. Okazało się, że to była słuszna decyzja. Dzięki tej odpowiedzi zagwarantował sobie 40 000 zł. Czas gry dobiegł końca. Adam będzie kontynuował swoja rozgrywkę w kolejnym odcinku Milionerów. Czy uda mu się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania? 

Zobacz film: Kim są polscy milionerzy?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości