Newsy

"Milionerzy" – pytanie o Zatokę Świń za 40 000 złotych 

Newsy

Autor:
Joanna
Andrzejewska
TVN"Milionerzy"

Za nami 503 odcinek programu "Milionerzy", w którym mogliśmy podziwiać brawurową grę Marcina Mazura. Prawnik z Krakowa błyskawicznie przeszedł do pytania za 40 000 złotych, po drodze wykorzystując jedynie jedno koło ratunkowe. Po drugie sięgnął, gdy padło pytanie o Zatokę Świń. 

"Milionerzy". W jakie wybrzeże wcina się Zatoka Świń?

Marcin Mazur rozpoczął grę od pytania o piosenkę "Jedzie pociąg z daleka". Pierwsze koło ratunkowe, czyli pytanie do publiczności, wykorzystał dopiero przy zagadnieniu za 10 000 złotych. Gracz nie wiedział, do jakiego gatunku można zaliczyć latającego smoka. Na szczęście osoby w studio pomogły mu wybrać właściwą odpowiedź. Kolejny problem pojawił się przy pytaniu za 40 000 złotych. Uczestnik postanowił wówczas skorzystać z pomocy przyjaciela. Jak brzmiała zagadka?

Znana z nieudanego desantu w 1961 roku Zatoka Świń to zatoka Morza Karaibskiego, która wcina się w wybrzeże:

A.     Florydy

B.     Kuby

C.      Haiti

D.     Jamajki

Zatoka Świń – pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Czy Aleksander, który oczekiwał na połączenie, znał odpowiedź na to pytanie? Tak. Mężczyzna bez problemu wskazał na propozycję B, czyli Kubę. Marcin Mazur zdecydował się zawierzyć w tę podpowiedź i zaznaczył właśnie to rozwiązanie. Jak dodał, to był również jego typ. Czy to była słuszna decyzja? Jak najbardziej!

Kolejne pytanie, już za 75 000 złotych, dotyczyło bandoneonu. Marcin Mazur wskazał jednak na nie nieprawidłową odpowiedź. Gracz wyszedł ze studia z gwarantowaną kwotą – 40 000 złotych.

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości