Newsy

"Milionerzy" – pytanie o banknot dziesięciozłotowy zaskoczyło gracza

Newsy

Autor:
Joanna
Andrzejewska
TVN/x-newsMilionerzy. Hubert Urbański

Choć każdy z nas kiedyś trzymał go w ręce, większość pewnie nie ma pojęcia, jakie ma wymiary. O czym mowa? Chodzi o banknot dziesięciozłotowy. Zresztą o tym, że nie jest to zagadnienie proste, przekonał się ostatnio Sebastian Kusz z Warszawy, który w 505 odcinku programu "Milionerzy" walczył o milion złotych. 

Milionerzy – Jakie wymiary ma obiegowy banknot dziesięciozlotowy?

W 505 odcinku programu mogliśmy poznać Sebastiana, który postanowił spróbować swoich sił i zawalczyć o milion złotych. Gracz z pierwszym pytaniem uporał się szybko. Problem pojawił się jednak przy kolejnym zagadnieniu. Jak brzmiała zagadka za gwarantowane 1000 złotych?

Jakie wymiary ma obiegowy banknot dziesięciozłotowy?

A.     90 x 30 mm

B.     120 x 60 mm

C.     180 x 180 mm

D.     250 x 150 mm

Wymiary banknotu dziesięciozłotowego – pytanie i odpowiedź z Milionerów

Uczestnik programu długo zastanawiał się nad prawidłową odpowiedzią. Od początku wyeliminował on propozycję C, czyli 180 x 180 mm, ponieważ wiedział, że ów banknot nie jest kwadratem. Nie był on jednak pewny, która z podpowiedzi okaże się właściwa, dlatego postanowił skorzystać z pierwszego koła ratunkowego. Na jaki wariant się zdecydował. Sebastian wybrał opcję pół na pół. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostała propozycja C i B. Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej odrzucił już podpowiedź C, zaznaczył B. Czy był to słuszny wybór? Zdecydowanie tak! Hubert dodał również, że banknot z wizerunkiem Mieszka I to najmniejszy z naszych banknotów obiegowych.

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN/x-news

Pozostałe wiadomości