Newsy

Milionerzy: Który z poetów był karmicielem wszy? To pytanie jest warte ćwierć miliona złotych!

Newsy

Milionerzy. Pytanie: Który z poetów był karmicielem wszy.

Który z poetów był karmicielem wszy? Prawidłowa odpowiedź na to pytanie jest warta ćwierć miliona złotych! W Milionerach toczy się gra o duże pieniądze. Czy Wioletta Ryczek z Lublina będzie znała prawidłową odpowiedź?

Wioletta Ryczek z Lublina kontynuuje grę w Milionerach, przy pytaniu za 250 000 zł pojawiły się problemy z wyborem prawidłowej odpowiedzi. Uczestniczka nie ma już do dyspozycji żadnego kola ratunkowego.

Który z poetów był karmicielem wszy?

A: Zbigniew Morsztyn

B: Cyprian Kamil Norwid

C: Zbigniew Herbert

D: Rafał Wojaczek

Nic mi nie świta, żaden błysk, żadna żarówka nad moja głową nie świeci. Kompletnie nic nie przychodzi mi do głowy, nie będę teraz ryzykować. Kończymy grę, damy zagrać pozostałym uczestnikom. Definitywnie kończymy grę.

- zdecydowała Wioletta.

Wioletta wycofała się z gry, ale dzięki swojej wiedzy i prawidłowym odpowiedziom na dziewięć pytań - wygrała 125 000 zł!

A jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie: Który z poetów był karmicielem wszy? Prawidłowa odpowiedź to C: Zbigniew Herbert.

W czasie II wojny światowej karmicielom wystawiano specjalne przepustki, byli chronieni. Wiele osób podczas okupacji skorzystało z ochrony Instytutu Badań nad Tyfusem Plamistym

- wyjaśnił Hubert.

Zobacz wideo: Kiedyś wszyscy byliśmy milionerami.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości