Newsy

"Milionerzy". Który z bohaterów "Księgi Rodzaju" urodził się rudy i cały pokryty owłosieniem jak płaszczem?

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
Hubert Urbański

W 537. odcinku programu "Milionerzy" z pytaniami o milion zmierzyli się Marta Górska-Han oraz Marek Kuprowski. Niektóre zagadnienia sprawiły im wielkie trudności. Sprawdźcie, czego dotyczyły i ile udało im się wygrać.

Milionerzy. Czym jest pastrami?

W najnowszym odcinku swoją grę rozpoczęła Marta Górska-Han, która choć z wykształcenia jest geografką, zawodowo zajmuje się obiektami sportowymi w Łodzi ze strony Urzędu Miasta. Jej pierwsze pytanie dotyczyło sportowca. Musiała wiedzieć, co zazwyczaj odróżnia libero go od pozostałych zawodników z drużyny. Wiedziała, że chodzi o kolor koszulki. Następnie bez wahania wybrała odpowiedź, że samoloty mogą być rozpoznawcze, wygrywając gwarantowane 1000 zł. Szybko poszło jej również z kwestią, w jakim miesiącu kwitnie lipa. Zdecydowanie odparła, że w lipcu. Kolejne było pytanie kulinarne. Zdobyła 5000 zł, bo stwierdziła, że pastrami to odpowiednio przygotowany kawałek wołowiny.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Potem uczestniczka usłyszała: "Szewczyk Lutek odnalazł w podziemiach Zamku Ostrogskich na Tamce szczodrą kaczkę. W jakim mieście?". Wykorzystała wówczas pierwsze koło ratunkowe i poprosiła o pomoc publiczność. Sugerując się podpowiedzią widowni, słusznie odpowiedziała, że owa legenda dotyczy Warszawy.

Który bohater "Księgi Rodzaju" urodził się rudy?

Następne pytanie dotyczyło zbliżających się świąt. Kobieta zastanawiała się, kiedy obchodzimy Wielkanoc, jeśli w danym roku tłusty czwartek wypada w pierwszych dniach lutego. Zdecydowała się na drugie koło ratunkowe, czyli 50:50. Dzięki temu odparła, że pod koniec marca i wygrała 20 tys. zł. Gwarantowane 40 tysięcy złotych zdobyła odpowiadając na pytanie, czyją wydzieliną jest naturalna ambra stosowana w przemyśle perfumeryjnym, jako utrwalacz zapachu. Chodziło o kaszalota i odpowiedź A. "ssaka". Kolejna kwestia była dla Marty Górskiej-Han nie lada wyzwaniem. Musiała odpowiedzieć na pytanie, który z wymienionych bohaterów "Księgi Rodzaju" urodził się rudy i cały pokryty owłosieniem jak płaszczem?

A. Ezaw B. Jakub C. Izaak D. Abraham

Niestety geografka na tym pytaniu poległa i wtedy w grze znalazł się Marek Kuprowski.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości