Newsy

"Milionerzy". Która to chusta? Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Huber Urbański, prowadzący program "Milionerzy"

W 554. odcinku programu do gry o milion stanęło dwóch mężczyzn. Jeden z nich usłyszał pytanie: "Która to chusta: magierka, frygijka, tiubietiejka, nałęczka?". Odpowiedź warta jest 10 tys. złotych.

"Milionerzy". 554 odcinek

554. odcinek rozpoczął się od eliminacji. Pytanie zawiązane było z tematyką filmową. Prawidłowej odpowiedzi udzieliły 4 osoby. Najszybszy był Robert Radziej, który studiuje filologię angielską i pracuje w małej agencji marketingowej w Warszawie. Niestety pytanie za gwarantowane tysiąc złotych nie było dla uczestnika szczęśliwym i musiał pożegnać się z grą.

Zobacz wideo: Milionerzy

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego zajął prawnik Dominik Karwacz z Wołomina. Zawodnik bez trudu odpowiedział na pierwsze pytania. Wątpliwości pojawiły się przy piątym, które warte było 10 tys. złotych. Brzmiało ono następująco:

"Milionerzy". Która to chusta? Pytanie

  • A: magierka
  • B: frygijka
  • C: tiubietiejka
  • D: nałęczka

- Nic mi za bardzo nie mówią te nazwy. Myślę, że to jest ten moment, z którego będę korzystał z koła. Zapytajmy publiczność o to, czym może być ta chusta. Ostatecznie, poproszę - zwrócił się uczestnik do Huberta Urbańskiego.

"Milionerzy". Która to chusta? Odpowiedź

71 proc. głosów wskazało odpowiedź D: nałęczka. Dominik Karwacz po chwili zastanowienia podążył za publicznością i tym samym wygrał 10 tys. złotych. Odpowiedź D: nałęczka jest prawidłowa.

- Zgodnie ze średniowiecznym zwyczajem dziewczyna mogła uratować rycerza przed katem, nakrywając mu głowę nałęczką. Zupełnie tak samo jak Danusia Zbyszkowi w "Krzyżakach" - przeczytał prowadzący.

Zobacz wideo: Daria Ładocha o grze w "Milionerach"

Daria Ładocha o grze w Milionerach
Daria Ładocha o grze w Milionerach

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości