Newsy

"Milionerzy". Do którego ze stanów USA Kubańczycy mają najbliżej? Odpowiedź jest warta 20 tys. złotych

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Zaskakujące pytanie w "Milionerach". Czym jest gęsia stopka?

W 491. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego zajęli Katarzyna Szynwelska z Makowa Mazowieckiego oraz Marcin Zagrajek z Warszawy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwymi pytaniami. Jak przebiegała ich gra?

"Milionerzy" - co to jest kumkwat?

Katarzyna Szynwelska doskonale poradziła sobie z zadaniem kwalifikacyjnym, a tym samym zyskała szansę na wygranie miliona złotych. Specjalistka ds. zarządzania przepływem ruchu lotniczego i pojemnością przestrzeni powietrznej z entuzjazmem zajęła miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego i bez trudu odpowiedziała na pierwsze pytanie. Niestety nie lada wyzwaniem okazało się dla niej przekroczenie pierwszego progu gwarantowanego.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Uczestniczka postanowiła skorzystać z koła ratunkowego 50:50. Decyzja okazała się słuszna, ponieważ pozwoliła mieszkance Makowa Mazowieckiego ustalić, czym jest kumkwat. Prowadzący przedstawił swojej rozmówczyni następujące opcje:

 • A. owoc cytrusowy;
 • B. jednostka mocy;
 • C. błękitny kwiat;
 • D. egzotyczna żaba.

Odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi zachęciło Katarzynę Szynwelską do zaznaczenia wariantu A. owoc cytrusowy. To był właściwy wybór.

"Milionerzy": Do którego ze stanów Stanów Zjednoczonych Kubańczycy mają najbliżej?

Katarzyna Szynwelska z godnym podziwu zapałem pokonywała kolejne etapy gry. Nie zaskoczyło jej nawet pytanie z zakresu geografii. Brzmiało ono następująco: Do którego ze stanów Stanów Zjednoczonych Kubańczycy mają najbliżej?

 • A. do Luizjany;
 • B. na Florydę;
 • C. do Karoliny Północnej;
 • D. na Hawaje.

Uczestniczka bez wahania postawiła na opcję B. na Florydę. Hubert Urbański z radością oznajmił, że to prawidłowa odpowiedź.

Mieszkanka Makowa Mazowieckiego mogła zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Niestety nie udało jej się przekroczyć drugiego progu gwarantowanego, a co za tym idzie zasilić konta kwotą w wysokości 40 tys. złotych. Katarzyna Szynwelska zakończyła grę po udzieleniu nieprawidłowej odpowiedzi na pytanie dotyczące poprawności językowej. Jej miejsce zajął Marcin Zagrajek. Finansista i prawnik z Warszawy doskonale poradził sobie z pytaniami za 500 złotych i 1 tys. złotych. Chwilę później jego gra została przerwana.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

 • 30 lat doświadczenia
 • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
 • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
 • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: TVN/TOMASZ URBANEK

Pozostałe wiadomości