Newsy

"Milionerzy". Pytanie o mistrzów sorobanu przysporzyło problem uczestniczce 

Newsy

Autor:
Joanna
Andrzejewska
TVNHubert Urbański

Za nami 502 odcinek programu "Milionerzy". Tym razem o główną wygraną zawalczyła Agnieszka Czaja z Poznania. W zadaniu eliminacyjnym jako pierwsza uszeregowała kanclerzy Niemiec. Uczestnika pierwsze koło ratunkowe wykorzystała już przy pierwszym pytaniu. Nie wiedziała, który z podanych frazeologizmów jest wyrazem niechęci. Kolejnej podpowiedzi potrzebowała na etapie 5 000 złotych. 

"Milionerzy". W czym mistrzowie sorobanu są mistrzami?

I choć przy pierwszym pytaniu Agnieszka Czaja skorzystała z pierwszego koła ratunkowego, którym było pytanie do publiczności, przy kolejnych zagadnieniach uczestniczka bez problemu znajdowała prawidłowe odpowiedzi. Trudności pojawiły się na poziomie gry o 5 000 złotych. Wówczas usłyszała następujące pytanie:

W czym mistrzowie sorobanu, japońskiego krewnego abakusa, są mistrzami?

A.     W skokach przez płotki

B.     W połowach płotki

C.     W liczeniu dużych liczb

D.     W liczeniu na innych

Mistrzowie sorobanu – pytanie z Milionerów

Jak brzmi poprawna odpowiedź? Agnieszka Czaja zastanawiała się chwilę, a następnie poprosiła Huberta o drugie koło ratunkowe. Tym razem zdecydowała się na opcję pół na poł. Jakie propozycje pozostały? C, czyli w liczeniu dużych liczb oraz D, czyli w liczeniu na innych. Uczestniczka zaznaczyła odpowiedź C, która wcześniej była jednym z jej typów. Czy to był dobry wybór? Jak najbardziej. Podpowiedź "w liczeniu dużych liczb" okazało się rozwiązaniem tej zagadki.

Agnieszka Czaja bardzo dobrze poradziła sobie również z kolejnym pytaniem. Niestety swoją grę zakończyła przy zagadce za 20 000 złotych, ponieważ nie poradziła sobie z pytaniem o przysłówek. Uczestniczka opuściła studio z pierwszą nagrodą gwarantowaną, czyli 1000 złotych.

Przeczytaj też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości