Newsy

Męskie Granie w Katowicach już w sobotę. Kto wystąpi na kultowym koncercie?

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Jena Ardell/ Getty Images

Męskie Granie w Katowicach już 10 sierpnia. Będzie to piąty koncert tegorocznej, jubileuszowej edycji Męskiego Grania. W wydarzeniu wystąpią takie gwiazdy jak: Maria Peszek, Ania Rusowicz, Organek czy Lao Che. Koncert odbędzie się w katowickiej Strefie Kultury, start od godz. 17.00.

Męskie Granie w tym roku świętuje dziesiąte urodziny. Za nami już koncerty w Poznaniu, Krakowie, Gdyni i we Wrocławiu, teraz czas na Katowice. Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, odbędzie się koncert Męskie Granie w katowickiej Strefie Kultury przy ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1. Koncerty będą się odbywać na dwóch scenach: głównej i Ż. Podczas Męskiego Grania w Katowicach wystąpią: Ralph Kaminski, Tribute to 2+1: Ania Rusowicz oraz Goście, Mazolewski/Porter, Lao Che, Organek, Męskie Granie Orkiestra, Bibobit, The Pau, Kasia Lins, Bluszcz.

Bilety na Męskie Granie wyprzedane

Bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane. Szczęśliwcy, którzy posiadają wejściówki na koncert muszą pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości. Przy wejściu na koncert będą porównywane dane zamieszczone na bilecie z danymi zawartymi w dokumencie tożsamości uczestnika.

Męskie Granie w Katowicach - program koncertu

Scena główna w katowickiej Strefie Kultury:

 • Ralph Kaminski (godz. 17.00)
 • Tribute to 2+1: Ania Rusowicz + Goście (godz. 18.00)
 • Mazolewski/Porter (godz. 19.05)
 • Lao Che (godz. 20.15)
 • Maria Peszek (godz. 21.25)
 • Organek (godz. 22.35)
 • Męskie Granie Orkiestra (godz. 23.45)

Scena Ż:

 • Bibobit (godz. 19.50)
 • The Pau (godz. 21.00)
 • Kasia Lins (godz. 22.10)
 • Bluszcz (godz. 23.20)

Koncert na Scenie Głównej rozpocznie Ralph Kaminski. O godz. 18 na scenie pojawi się Ania Rusowicz i Goście = Dwa Plus Jeden, czyli projekt pod dyrekcją Ani, której na scenie towarzyszyć będą m.in. Bela Komoszyńska, Marcelina, Grubson, Czesław Mozil i Mrozu. O 19.05 na scenie pojawi się duet Mazolewski / Porter. Ich wspólny album „Philosophia” ukazał się 24 maja, a promują go single „Don'tAsk Me Questions” i „Strangers”. Mazolewski / Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością, rocka z jazzem i bluesem. Skład Mazolewski/Porter uzupełniają znakomici muzycy: Piotr „Rubens” Rubik (gitara) i Tomek „Harry” Wadowski (perkusja). O 20.00 na scenę wkroczy Lao Che - zespół, który w tym roku świętuje swoje dwudziestolecie działalności. O 21.25, po dwóch latach przerwy w Męskim Graniu, na scenie pojawi się Maria Peszek. Godzinę później, bo o 22.35 swój występ rozpocznie Organek. Na zakończenie, od 23.45 na scenie pojawią się muzycy z formacji Męskie Granie Orkiestra. 

Koncert na scenie Ż o 19.50 rozpocznie Bibobit - założycieli zespołu inspirują i jednoczą takie gatunki jak: jazz, funk, oraz muzyka hip-hop. O 21.00 swój występ rozpocznie The Pau - jednoosobowy projekt Pauliny, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty. Od 22.10 scena Ż będzie należała do Kasi Lins - wokalistki, pianistki, kompozytorki i autorki tekstów. Kasia wykonuje muzykę autorską, którą można określić jako nostalgiczny alt pop ze słyszalnymi wpływami soulu i rocka. Koncert na Scenie Ż zakończy Bluszcz, który rozpocznie grać o 23.20. Bluszcz to duet dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. Panowie grają w klimatach muzyki synth-wave z wyraźnymi wpływami post-punku. 

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości