Newsy

Bill i Melinda Gates rozwodzą się. "Nie wierzymy, że możemy trwać jako małżeństwo na kolejnym etapie życia"

Newsy

Bill i Melinda Gates rozwodzą się

Szokujące doniesienia ze świata wielkiego biznesu. Melinda i Bill Gatesowie zdecydowali się zakończyć swoje trwające prawie trzy dekady małżeństwo. Informacje o rozwodzie wzbudziły zainteresowanie mediów. Rozpoczęły się spekulacje na temat podziału ich ogromnego majątku.

Melinda i Bill Gates rozwodzą się

Jedna z najbogatszych par na świecie, słynąca nie tylko z olbrzymiej fortuny, ale również z działalności charytatywnej, ogłosiła w poniedziałek decyzję o rozwodzie. Informację tę przekazali za pośrednictwem konta na Twitterze.

Po wielu przemyśleniach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. Przez ponad dwadzieścia siedem ostatnich lat wychowaliśmy trójkę wspaniałych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działając na całym świecie, pomaga ludziom prowadzić zdrowe i owocne życie. Wciąż wierzymy w tę misję i będziemy kontynuować naszą pracę w fundacji, ale nie wierzymy, że możemy trwać jako małżeństwo na kolejnym etapie naszego życia

- napisano w oświadczeniu.

Małżonkowie zaznaczyli również, że proszą o "przestrzeń" i uszanowanie prywatności.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów

Organizacja charytatywna założona przez małżeństwo, dysponując majątkiem szacowanym na 50 miliardów dolarów, należy do najpotężniejszych na świecie. Obszarem działania The Bill and Melinda Gates Foundation jest edukacja wczesnoszkolna, zdrowie oraz walka z walka z chorobami zakaźnymi (m.in malarią). W minionym roku para zaangażowała się w walkę z COVID-19, przeznaczając na walkę z pandemią miliard dolarów.

Rozwód Gatesów będzie wiązał się z podziałem olbrzymiego majątku oszacowanego przez "Forbes" na 124 miliardy dolarów. Nie podano szczegółów, ale specjaliści ze Stanów Zjednoczonych przypuszczają, że małżeństwo zawarło umowę przedślubną.

Majątek Gatesów to nie tylko Microsoft i fundacja. Para jest największym właścicielem gruntów rolnych w USA, posiadają udziały w sieci hoteli Four Seasons, Canadian National Railway i AutoNation, największej w Stanach sieci salonów samochodowych. Ponadto 56-letnia Melinda Gates jest właścicielką własnej firmy inwestycyjnej Pivotal Ventures.

Zobacz też:

Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Antoni Orłoś o karierze ojca. "Cały twój epizod prowadzenia kabaretów jest przypałowy"

Anna Kalczyńska adoptowała dziewczynkę. "W ten sposób mogę nieco ulżyć w jej samotnym życiu"

Zobacz wideo: W 2022 roku nie dostaniemy rozwodu?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Adam Barabasz

Źródło: nytimes.com

Pozostałe wiadomości