Newsy

Trzylatka obudziła się w czasie własnego pogrzebu. Matka: "Nie mam pretensji do wszystkich lekarzy"

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl/fakt.pl
pogrzeb

Trzyletnia Camila Roxana Martinez Mendoza obudziła się podczas własnego pogrzebu. Lekarze przedwcześnie ogłosili zgon dziewczynki, która odzyskała świadomość. Szczęście rodziny nie trwało jednak długo. Mimo natychmiastowej interwencji medyków, dziecka nie udało się uratować.

3-latak obudziła się na własnym pogrzebie

Camila Roxana Martinez Mendoza trafiła do Szpitala Miejskiego Salinas de Hildalgo w stanie San Luis Potosi w Meksyku. Matka dziewczynki, Mary Jane Mendoza zabrała córkę do szpitala, bo ta ciągle wymiotowała, miała gorączkę, do tego skarżyła się na bóle brzucha. Początkowo lekarze sądzili, że przyczyną pogorszenia się zdrowia dziecka jest odwodnienie. Po podaniu leków stan Camili się poprawił i mogła wrócić do domu.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Jednak poprawa nie trwała długo. Dziecko ponownie trafiło do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy 3-latki niestety nie udało się uratować.

Dziewczynka obudziła się w czasie swojego pogrzebu

Pogrzeb zorganizowano w zaledwie 12 godzin po tym, jak lekarze ogłosili zgon dziecka. Podczas uroczystości jedna z osób zauważyła, że dziewczynka oddycha. Jak podaje portal fakt.pl, natychmiast wezwano pogotowie i dziewczynka trafiła do szpitala.

Choć mogłoby się wydawać, że doszło jedynie do fatalnej pomyłki lekarzy, to niestety ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia. Kiedy Camila ponownie znalazła się w szpitalu, lekarze po raz kolejny stwierdzili jej zgon. Jego przyczyną był najprawdopodobniej obrzęk mózgu.

- Nie mam pretensji do wszystkich lekarzy. Proszę tylko o zmianę personelu (w szpitalu w Salinas), aby to się nie powtórzyło – cytowana przez portal fakt.pl mama zmarłej dziewczynki.

 

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl/fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: DarrenMower/GettyImages/twitter.com

Pozostałe wiadomości