Newsy

Matura 2022 - MEN rozważa nową datę. Powodem wojna w Ukrainie

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
e-dziecko.pl
matura z języka polskiego, maturzyści piszący egzamin
Tim Macpherson/Getty ImagesMatura 2022 - MEN rozważa nowy termin

Kiedy odbędzie się matura 2022? Zgodnie z planem, uczniowie powinni zasiąść do egzaminów w maju. Jednak termin może zostać zmieniony. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa to z powodu trwającej wojny w Ukrainie. Ile dni zostało do matury?

Matura 2022 - kiedy się odbędzie?

Zgodnie z planem egzaminy miały odbywać się od 4 do 23 maja 2022 roku. Pojawił się jednak nowy czynnik, który będzie miał wpływ na organizację tegorocznych matur.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Planowane zmiany związane są z faktem, że nie wszyscy będą w stanie podejść do egzaminów w ustalonym wstępnie przez MEN terminie.

Ile dni zostało do matury 2022?

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego udostępnionym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, egzaminy maturalne powinny odbywać się między 4 a 23 maja 2022. Oznacza to, że do egzaminu z języka polskiego, który miał rozpocząć się 4 maja o 9:00, zostało zaledwie 61 dni.

Mam informacje o tym, że część uczniów z klas maturalnych pojechała na Ukrainę, żeby walczyć o wolność swojego kraju i oni nie będą mogli przystąpić do matury. Ministerstwo Edukacji i Nauki mówi o tym, że być może będzie zorganizowany dodatkowy termin na ten egzamin maturalny dla nich

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: e-dziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tim Macpherson/Getty Images

Pozostałe wiadomości