Newsy

Mastercard Off Camera. Twórcy "Czarnej owcy" opowiedzieli o spełnianiu zawodowych marzeń

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marcin Sawicki
„Czarna owca” – słodko-gorzki komediodramat

Na Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera pojawili się aktorka Anna Smołowik i reżyser Aleksander Pietrzak, czyli twórcy filmu "Czarna owca". To komediodramat o więzach nie do zerwania. Opowiedzieli m.in. o swojej drodze do kina.

Pasja do filmu

Twórcy "Czarnej owcy" opowiedzieli jak wyglądała ich droga do filmu oraz jak spełniali swoje marzenia. Aleksander Pietrzak podkreślił, że sam kiedyś był wśród festiwalowej publiczności, a teraz pojawia się w Krakowie jako twórca.

- Moje początki to były rzeczywiście nie tak dawno. Najpierw były przedstawienia teatralne, w których grałem i chciałem być aktorem, a potem zacząłem je troszeczkę reżyserować u siebie w rodzinnym mieście Płock. Później złapałem kamerę i jakoś się z kolegami żeśmy wygłupiali i zaczęło się to przeradzać w coś profesjonalnego. Następnie była szkoła filmowa - podkreślił Aleksander Pietrzak.

- Ja pochodzę z Radomia i tam wszystko się zaczęło od pasji, od konkursów recytatorskich, kółka teatralnego. Chodziłam na dodatkowe zajęcia teatralne, szukałam tego, pielęgnowałam, okazało się, że to sprawia mi przyjemność - zdradziła Anna Sołowik.

Film "Czarna owca"

"Czarna owca" to film wyreżyserowany przez Aleksandra Pietrzaka. Komediodramat o więzach, który wzrusza i w zabawny sposób opowiada o relacjach rodzinnych, pozostawia też przestrzeń na przemyślenia.

Widzowie na ekranie zobaczą fantastyczną obsadę: Kamila Szeptyckiego, Arkadiusza Jakubika, Magdalenę Popławską, Agatę Różycką, Włodzimierza Pressa.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości