Newsy

Mastercard OFF CAMERA 2020. Kto oceni polskie filmy?

Newsy

Aktualizacja:
mat. prasowe

Wielkimi krokami zbliża się święto kina niezależnego - 13. Mastercard OFF CAMERA. Jedną z jego części jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. O nagrodę Kulczyk Foundation będzie się ubiegać dziesięć najciekawszych rodzimych produkcji. O tym, do kogo trafi 100 tys. zł, zdecyduje międzynarodowe jury w składzie Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman.

13. Mastercard OFF CAMERA - nagroda Kulczyk Foundation

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych jest częścią projektu „Obraz świata / Świat w obrazach" realizowanego podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. W jury zasiądą Paul Wesley, Margie Simkin oraz Oren Moverman i to właśnie oni zdecydują, kto zdobędzie nagrodę Kulczyk Foundation i 100 tys. zł.

Paul Wesley to amerykański aktor, reżyser, producent telewizyjny i filmowy polskiego pochodzenia. W telewizyjnym dramacie Agnieszki Holland „Strzał w serce” zagrał razem z Giovannim Ribisim, Eliasem Koteasem i Samem Shepardem. Był rycerzem Lancelotem w „Młodym królu Arturze”. W dramacie sportowym "Siła spokoju" (2006), wystąpił u boku Scotta Mechlowicza i Nicka Nolte. Pojawił się w głównej roli reżysera telewizyjnego Jake’a Tannera w dreszczowcu Jeffa Fishera "Killer Movie" (2008). Międzynarodową popularność przyniosła mu rola Stefana Salvatore w serialu „Pamiętniki wampirów”. Zagrał postać Eddy’ego Longo w „Opowiedz mi bajkę” .

Margie Simkin jest jedną z najbardziej cenionych hollywoodzkich reżyserek castingu. Pracowała z Jamesem Cameronem nad „Avatarem”, obsadzając w głównych rolach Zoe Saldanę, Sama Worthingtona i Sigourney Weaver. Ze Stevenem Soderberghiem spotkała się podczas pracy nad „Erin Brockovich” z brawurową rolą Julii Roberts. Z kolei jej współpraca z Terrym Gilliamem zaowocowała obsadą filmu „Las Vegas Parano”, gdzie niezapomniane kreacje stworzyli Johnny Depp, Benicio Del Toro i Tobey Maguire. Margie Simkim pracuje również przy serialach m.in. „Star Trek: Discovery” czy „Amerykańscy bogowie”.

Kolejny juror to Oren Moverman, który ma na swoim koncie nominacje do nagród Oscara i Grammy. Jest również współzałożycielem firmy producenckiej Sight Unseen. Moverman napisał scenariusz i wyreżyserował filmy “The Messenger” i “Rampart”, z udziałem Woody'ego Harrelsona, a także “Time Out of Mind” i “Kolację” z Richardem Gere. Od lat pracuje też jako producent i stoi za wielokrotnie nagradzanymi produkcjami takimi jak “The Tale” Jennifer Fox czy „Monsters and Men” Reinaldo Marcusa Green. Był także producentem wykonawczym przy reżyserskim debiucie Anji Marquardt „She’s Lost Control”.

Mastercard OFF CAMERA 2020 – święto kina niezależnego

Kino z całego świata, najciekawsze seriale, twórcy, którzy mają odwagę wytyczać nowe drogi i używać własnego języka filmowego - to wszystko składa się na Festiwal Mastercard OFF CAMERA. W tym roku przenosi się on do przestrzeni online.

Wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące będzie można obejrzeć od 11 do 25 września na platformie player.pl.

Pandemia była i wciąż jest dla nas wszystkich lekcją. Odrabiamy ją i wyciągamy wnioski. Dzięki pomocy Partnerów nadal możemy wspierać odważne kino i młodych twórców. Uczymy się nowej, wirtualnej rzeczywistości, dzięki której widzowie z całej Polski będą mogli poznać festiwalowy repertuar i przekonać się, czym jest kino niezależne. A to wszystko w ramach współpracy z serwisem player.pl

– podkreśla Szymon Miszczak, Dyrektor Festiwalu.

Mastercard OFF CAMERA to kultowy festiwal, szczególnie wśród fanów dobrego kina. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy w tym roku razem z jego organizatorami przenieść wydarzenie do świata online. Mamy nadzieję, że widzowie docenią możliwość oglądania najciekawszych filmów z całego świata z zacisza własnego domu

– mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie www.offcamera.pl

W programie i gościach imprezy w Dzień Dobry TVN opowiadała rzecznik prasowa festiwalu Alicja Myśliwiec. Obejrzyj rozmowę:

Zobacz też:

"My się kina nie boimy". Jakie atrakcje czekają na uczestników festiwalu Mastercard OFF Camera?

Mastercard OFF CAMERA 2020 - pokazy i premiery w bezpiecznej formule online

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" nagrodzony na festiwalu "Młodzi i Film"

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości