Newsy

Marysia i Julian wygrali 12. edycję „Mam Talent!” "Wynik nas zaskoczył" - zdradzili w DDTVN

Newsy

Aktualizacja:

Widzowie zdecydowali, że 12. edycję programu „Mam Talent!” wygrali Marysia i Julian! Byli bezkonkurencyjni. To oni zgarniają nagrodę główną, czyli 300 tysięcy złotych. Gratulujemy! Zwycięzców gościliśmy dziś w studiu Dzień dobry TVN.

Marysia i Julian zwycięzcami

Choć podczas dzisiejszego finału duet akrobatyczny wystąpił jako przedostatni, to widzowie jednogłośnie zdecydowali, że to właśnie Marysia i Julian wygrywają 12. edycję programu "Mam Talent!". Artyści poznali się na festiwalu cyrkowym zaledwie 2 lata temu. Na scenie wykonują „gry ikaryjskie”, w których partner żongluje stopami partnerki. Mistrzowski duet tworzy również parę w życiu prywatnym. Jak przyznają, uczucie pojawiło się między nimi właśnie podczas treningów.

W studiu Dzień dobry TVN przyznali, że emocje po wczorajszym wieczorze jeszcze nie opadły. W finałowej trójce znaleźli się bowiem sami akrobaci! Konkurujący ze sobą uczestnicy mogli się więc poczuć jak podczas akrobatycznych mistrzostw. Choć Marysia i Julian cieszą się ze swojej wygranej to:

Każdy był trochę zaskoczony wynikiem.

-przyznała Maria.

Ich występ był romantyczny, sensualny, a jednocześnie, dzięki elementom z unoszeniem się nad sceną - niezwykle magiczne.

Taki był nasz zamiar. To miało być wizualnie magiczne i zaskakujące w obrazie.

-zdradził Julian w studiu Dzień dobry TVN.

Finałowy występ duetu akrobatycznego wymagał od nich wielogodzinnych treningów. Ważną rolę odegrały też osoby, których nie widzieliśmy na scenie. Marysia była podwieszona do specjalnych linek, dzięki którym unosiła nas sceną. Z ekipą techniczną musieli wypracować płynność ruchów, tak by wizualnie wyglądało to jak najbardziej naturalnie.

To byli dwaj panowie, którzy spędzili z nami godziny na treningach, musieli poznać choreografię. Siedząc na backstage’u nie widzieli występu, a musieli trafiać w punkt z unoszeniami.

Maria i Julian nie mają jeszcze pomysłu na to, co zrobić z główną wygraną, czyli 300 tys. Zł.

***

Głosami widzów drugie miejsce przypadło Arturowi Cichucie. Ostatnie miejsce na podium zajął duet akrobatyczny Acro Studio, czyli Basia i Łukasz. Gratulujemy!

>>>Zobacz zdjęcia z finału w naszej galerii.<<<

Kto wystąpił w finale 12. edycji programu "Mam Talent!"?

  • Jako pierwszy na scenie wystąpił Cezary Borowik. Uczestnik "Mam Talent!" to 24-letni tancerz. Pracuje jako instruktor tańca. Swój talent odkrył dosyć późno. Dzięki ciężkiej pracy szybko odniósł sukces. Poza tańcem pasjonuje się sportem oraz malarstwem. Cezary wziął udział w 9 edycji „Mam talent!”, gdzie dotarł do półfinałów. Do 12. Edycji zgłosił się, ponieważ czuł niedosyt z poprzedniej edycji.
  • Jako druga swój talent zaprezentowała Malwina Kowalowicz. 11-letnia akrobatka powietrzna. Najbardziej lubi trapez i koło. Aerial hoop uczy się od 1,5 roku pod okiem instruktorki. Oprócz tego uprawia gimnastykę, techniki tańca i akrobatykę sportową, a ostatnio kalistenikę. Chciałaby być częścią Cyrku Du Soleil.
  • Trzecia w kolejności zaprezentowała się Ana Andrzejewska, która na castingu dostała złoty przycisk od Małgorzaty Foremniak. Ana ma 26 lat i pochodzi z Częstochowy. Jest wykształconym muzykiem. Ukończyła Akademię Jazzu w Katowicach. Odkąd pamięta kocha śpiewać i występować na scenie. Dzięki śpiewaniu mogła się poczuć wyjątkowo. Ana chciałaby wydać płytę ze swoimi autorskimi kompozycjami. Jest fanką Billie Holiday - pisała o niej pracę licencjacką.
  • Z numerem 4. wystąpił na scenie „Luqo Art". Łukasz jest artystą i jednym z najbardziej „rozciągniętych" ludzi na świecie.Od 16 roku życia jego pasją jest ekwilibrystyka oraz kontorsjonistyka. Pracuje w największym Parku Rozrywki w Polsce, gdzie prezentuje swoje umiejętności. Chłopak doprowadził swoje ciało do mistrzowskiej formy systematycznie trenując. Ma za sobą wiele lat ciężkiej pracy, wiele godzin spędzonych na salach gimnastycznych, scenach teatralnych czy nawet korytarzach szkolnych.
  • Z numerem 5. swoje umiejętności zaprezentował Łukasz Chwieduk. 23-letni chłopak na co dzień studiuje Wychowanie Fizyczne na AWF w Gdańsku. Freestyle football’em zajmuje się od 11 lat. Jak się to wszystko zaczęło? Łukasza zainspirowały filmiki z udziałem polskich graczy, które oglądał w sieci. Młody chłopak postanowił sam nauczyć się tego sportu. Wielogodzinne treningi na sali i boisku przyniosły mu pierwsze sukcesy. Łukasz dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Polski.
  • Z numerem 7. wystąpił duet Acro Studio, czyli Basia i Łukasz. Są parą nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. W duecie występują od dwóch lat, natomiast poznali się dużo wcześniej, na studiach w Katowicach na Akademii Wychowanie Fizycznego. Para odnosi duże sukcesy. Basia i Łukasz zajęli pierwsze miejsce na zeszłorocznych Mistrzostwach Polski w akrobatyce powietrznej w kategorii Aerial Silk Duo Professional, reprezentowali też Reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata, gdzie również zwyciężyli.
  • Z numerem 8. wystąpiła Maya Thomas to 15-letnia wokalistka, która śpiewu uczy się sama. Podczas castingu dostała złoty przycisk od Agnieszki Chylińskiej. Jej pasję odkryła mama, kiedy dziewczynka miała sześć lat. Ma w sobie dużo samozaparcia. Nastolatka ćwiczy śpiew codziennie. To dla niej nie tylko trening, ale również sposób na relaks. O występach na scenie marzyła od zawsze. Marzy o karierze piosenkarki.
  • Jako przedostatni na scenie wystąpili Marysia i Julian, czyli duet akrobatyczny. Poznali się na festiwalu cyrkowym 2 lata temu. Na scenie wykonują „gry ikaryjskie”. Jest to cyrkowa dyscyplina, która polega na żonglowaniu stopami partnerki. Marysia i Julian łączą „gry ikarysjkie” z akro jogą.
  • Z numerem 10. swój talent zaprezentował Artur Cichuta akrobata powietrzny, który na castingu dostał złoty przycisk od Agustina. Na co dzień jest trenerem gimnastyki sportowej. Artur to samouk, który w 6 klasie szkoły podstawowej zaczął uczyć się sztuki walki Wushu. Inspirację czerpał z książek i filmów o klasztorze Shaolin. Od niedawna, bo zaledwie od 8 miesięcy uzdolniony mężczyzna zajął się akrobatyką powietrzną.

  12. edycja "Mam Talent!" - ostatnia z udziałem Szymona Hołowni

  O swojej decyzji Szymon Hołownia poinformował podczas dzisiejszego finału "Mam Talent!". Marcin Prokop i Szymon Hołownia prowadzili program „Mam Talent!” od samego początku. Był to pierwszy program, jaki wspólnie poprowadzili. Doszło do tego za sprawą dyrektora programowego stacji Edwarda Miszczaka. Szymon i Marcin udowodnili, że przeciwieństwa się przyciągają. Stworzyli uwielbiany przez widzów telewizyjny duet. Zaprzyjaźnili się także prywatnie. Oprócz "Mam Talent!" poprowadzili razem program "Mamy Cię".

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

  Autor: Filip Yak

  Pozostałe wiadomości