Newsy

Pijany kierowca prowadził szkolny autobus. Wiózł 30 dzieci

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
polsatnews.pl
Dzieci, które czekają na wejście do szkolnego autobusu

Policja z Małopolski zatrzymała kierowcę szkolnego autobusu, który wiózł 30 dzieci do szkoły w Babicach. W czasie rutynowego badania okazało się, że 51-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Małopolska. Kierowca szkolnego autobusu zatrzymany przez policję

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 września, około 7:30. Gdy autobus z trzydzieściorgiem dzieci przyjechał na ostatni przystanek, czekali tam na niego policjanci, aby przeprowadzić rutynową kontrolę. Podczas badania okazało się, że kierowca miał w organizmie 1,6 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, odebrali mu prawo jazdy i przewieźli do izby wytrzeźwień.

Patrol oświęcimskiej drogówki zatrzymał szkolny autobus do kontroli w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Ma ona na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które korzystają ze zorganizowanej formy dowozu na zajęcia lekcyjne. Takich wyrywkowych kontroli kierowcy mogą się spodziewać do końca września.

Pijany kierowca autobusu szkolnego wiózł dzieci

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. - Przedstawiono mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2 lata pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy na 15 lat, ale takim dodatkowym zarzutem było też spowodowanie zagrożenia niebezpieczeństwa przewożonych pasażerów, za to przestępstwo grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności - mówił w rozmowie z serwisem Polsat News mł. asp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Pracodawca kierowcy, czyli Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu, został poinformowany o zdarzeniu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jazda po alkoholu

Jazda po alkoholu
Jazda po alkoholu Źródło: Dzień Dobry TVN
  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: SDI Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości